I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

,,Na Barumce sem jel jako amatér“ říká Hudec

Mistrovství Evropy
Jakub Hanzelka
07. září 2014 - 11:58
1365×
3 minuty čtení

Poslední prázdninový víkend se nesl ve znamení Barum Czech Rally Zlín 2014 kde nechyběla ani posádka MH Racing teamu Martin Hudec – Petr Picka. Třebíčsko sokolovská posádka dojela do cíle na třetím místě v ERC Production Cupu a posunula se do čela průběžného hodnocení. Sám pilot ale se svým výkonem spokojený nebyl.

Barumku otvírala tradičně populární divácká speciálka v ulicích Zlína, kterou však nemá Hudec vůbec v lásce. Staré pořekadlo říká, že na městských zkouškách se dá více ztratit než získat a to platilo i pro posádku se startovním číslem 25 "Barumka pro nás nezačala vůbec dobře, v nájezdu do posledního kola nám praskla levá zadní poloosa, zpočátku jsem vůbec nevěděl co to je. Ze zadní části auta se ozývaly strašlivé rány, takže jsem pro jistotu zpomalil. Tohle je prostě Barumka, nikdy mi tady není přáno.“ komentoval páteční předkrm Hudec, který na vítězného Březíka ztratil čtrnáct vteřin.

To pravé závodění přišlo na řadu až v sobotu, na prvních dvou zkouškách Slušovice a Maják se Hudec probouzel pomalu, když čtvrtým a sedmý ztratil dalších dvacet vteřin. Na plno se taky začalo projevovat zranění rameno, které ho limitovalo v rychlých levotočivých zatáčkách. Na velmi uskákaném Trojáku nebyl schopen akceptovat tempo nejrychlejších ale držel za svými zády největšího rivala v boji o titul, Ukrajince Pushkara. Na polookruhovce ve Slušovicích však přišly další problémy. Hudec s Pickou ztratili na dostihovce kardan a zkoušku a půl jeli na blinkry. V servisu mechanici odvedli skvělou práci a vše dali do pořádku v časovém limitu. Před poslední sekcí první etapy ztrácel Hudec na Pushkara třicet dva vteřin které chtěl bezpodmínečně zlikvidovat. A to se z části povedlo, na druhém průjezdu Trojákem a Majákem udělal z půl minutové ztráty jen deset vteřin a šestá příčka po první etapě. "Začali jsme tak nějak ospale a snažili jsme postupně zrychlovat, ale vůbec mi to nejde. Nebudu se na nic vymlouvat, mám pocit že jedeme rychle, ale na časech to vůbec není vidět.“ Svěřuje se Hudec a pokračuje "Chodím hodně brzo na brzdy a vůbec nad tou jízdou nepřemýšlím. Jedu jako amatér a ne jako někdo kdo chce bojovat o titul. Udělali jsme nějaké změny na autě, což se ukázalo celkem pozitivně. Rameno mě hodně bolí a na rozbitém asfaltu je to hodně cítit, ale nejsem žádná bábovka! Zítra chci skočit hlavně Pushkara a nacpat mezi nás někoho aby byl mezi námi co největší bodový rozdíl.“Do nedělní etapy vstoupil Martin druhým časem avšak Pushkarovi nadělil jen dvě desetiny. Rozhodnutí padlo na nejtěžší zkoušce celého závodu, bezmála devatenáctikilometrovém testu Pindula kde Ukrajinskou dvojici potkaly technické problémy které vyústily v následné odstoupení. To okamžitě znamenalo změnu taktiky – dojet do cíle za každou cenu pro důležité body. Technika si postavila hlavu také v případě Marka Higginse a Hudec s Pickou se posunuli na čtvrté místo. V závěrečné sekci nebylo kam spěchat neboť téměř dvou minutová ztráta na třetího Frycze byla ke stažení nereálná. Kluci se tak soustředili na poklidný dojezd na cílovou rampu, přes kterou měli projet jako čtvrtí. Ale nebyla by to Barumka, aby se něco nestalo. Na přejezdu po poslední vložce odstoupil Hadik pro poruchu převodovky a tak věčně usměvavý pilot bral body za třetí místo v produkčních autech. "Sečteno potrženo, nebyl to dobrý víkend. Opravdu si svým výkonem nezasloužím pohár za třetí místo, ale i tohle je rally. Poslední rundu jsme jeli na dojetí, na přejezdech musel řadit Petr ze sedadla spolujezdce, protože mě ruka bolela čím dál více a už se to pomalu nedalo vydržet. Nám tentokrát nebylo přáno bojovat o vítězství ale jsem rád, že jsem se opět svezl v česku před tak skvělými fanoušky a kamarády. Děkuju Petrovi za bezchybnou spolupráci, týmu za super práci protože tentokrát si mechanici opravdu mákli. Rodině, všem parterům a fanouškům za podporu. Vidíme se na Kypru!“ uzavřel Barum Czech Rally Zlín 2014 Martin Hudec.

Komentáře
Reklama

Související články
Hudec pokračuje na Azorských Ostrovech
08. května 2014 - 07:51   

Acropolis Rally je prostě legenda!
03. dubna 2014 - 10:23   


Správa o zdravotnom stave Vladimíra Bánociho
08. února 2016 - 19:14   

Barum Czech Rally Zlín v plánovaný den D
02. září 2020 - 22:37   

Jubilejní 50. ročník barumky je odložen
01. července 2020 - 13:59   

Setkání mistrů s účastí mistrů volantu
17. prosince 2020 - 21:08   

Rally magazín 07/2020
23. září 2020 - 10:38