I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Jakub Voldřich: Bassano zhatila technika, novou výzvou 3-Städte

Mitropa Rally Cup
Lukáš Chum
23. října 2014 - 19:56
1308×
2 minuty čtení

Jakub Voldřich absolvoval krátce po vítězné Rally Alpi Orientalli další závod v evropském seriálu Mitropa Rally Cup. Byla jím další italská soutěž namotaná na úzkých horských úsecích s centrem jen o pár kilometrů jižněji - Rally Citta di Bassano. Start na této soutěži se "upekl" jen pár dnů před odjezdem, bylo tedy nutné, aby šumavský tým auto po Alpi Orientalli připravil v relativně krátkém časovém intervalu znovu k boji.

"Bassano pro mě bylo nejhezčí soutěží letošního roku, ještě hezčí než Alpi Orientalli. Každá rychlostní zkouška zde měla jiný charakter a jelo se ještě trochu rychleji. Jediné, co mě trochu mrzí je to, že pořadatelé nemohli do harmonogramu zařadit, podle stálých účastníků, nejlepší tamní test zvaný Monte Grappa. Nicméně až na drobné nedostatky se nám celá soutěž líbila," řekl Jakub Voldřich po návratu domů.Na startu se sešla pro posádku Jakub Voldřich - Jan Mikulík velice početná skupina soupeřů ve třídě 8, která se zastavila až na čísle 17. Od začátku se posádka týmu Voldřich Motorsport držela okolo 5. místa, ze kterého byla nucena odstoupit až v poslední rychlostní zkoušce soutěže krátce před cílem. Na vině byla prasklá poloosa. "Myslím, že jsem zde podal nejlepší výkon z celé sezony. Jelo se nám parádně. Nedělali jsme si velké nároky na umístění kvůli početné konkurenci. Škoda poloosy, která projela asi milion vracáků a na tom posledním nevydržela a praskla. Bohužel, takové jsou závody, ale mrzí mě to," dodává vacovský jezdec.Další soutěží, na které bude Voldřich Motorsport startovat, bude již o tomto víkendu 3-Städte-Rallye v Německu. Bude to poslední start v letošní velmi náročné, premiérové sezoně v Mitropě. "Na 3-Städte se těším. Je to pro nás závěr sezony na domácí soutěži. Svým charakterem je naprosto odlišná od všech soutěží, na kterých jsem letos startoval. Bude to pro mě nová výzva, jet ve vysokých rychlostech po uzkých německých cestičkách mezi polemi. Doufám, že se nedaleko Pasova sejde několik českých fanoušků a podpoří nás v boji o celkové prvenství v juniorech v Mitropě," říká před odjezdem natěšený Jakub Voldřich a zároveň doufá, že tentokrát ho technika už nezradí. Na sedačku spolujezdce se vrací po jedné vynechané soutěži zkušený Jakub Kotál.

"V poslední době jsem musel kvůli velkému pracovnímu vytížení odříct nabídky, které se normálně neodmítají. Takže jsem rád, že se ještě na konec sezony můžu opět svézt s Kubou. Vím, že nám ještě půjde o důležité body, takže náš úkol je jasný. Dojet do cíle bez zbytečných chyb a v co nejlepším čase!" říká Jakub Kotál.

Komentáře
Reklama

Související článkyRebenland za námi, Lavanttal před námi
10. dubna 2014 - 15:54   Nejčtenější články
O čem se mluví?