I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Kdo bude po boku Krise Meeka v Citroënu? Loeb?

Mistrovství světa
Lukáš Chum
23. listopadu 2014 - 12:18
1133×
1 minuta čtení

Nyní, krátce po tom, co byl Kris Meeke potvrzen jako první jezdec Citroënu pro rok 2015, se čím dál více šíří zvěsti alespoň o částečném návratu multišampiona Sebastiena Loeba.

Sebastienu Loebovi ve WTCC již skončila sezona a bude startovat na Rallye du Var s Citroënem DS3 WRC. Dále by měl startovat v prvním závodě Andros Trophy ve Val Thorens. To může vypadat jako jasná příprava na lednovou Rallye Monte Carlo.

Proto si můžeme představit, že mezi možné scénáře stále bere Yves Matton, šéf týmu Citroën WRT, v potaz potencionální návrat legendárního Francouze na vybraných soutěžích. Ten by mohl přinést do Citroënu čerstvou motivaci v boji s konkurenčním Volkswagenem. Logický by pak byl výběr Madse Ostberga jako druhého pilota, přestože se mu v první polovině letošní sezony příliš nedařilo, v závěru roku však projevil své kvality.

Angažovat Roberta Kubicu v továrním týmu by byl pro Citroën velmi riskantní krok. Jako reálnější se spíše jeví spekulace, která se objevila tento týden, že by Polák mohl absolvovat celou sezonu v polotovárním týmu Citroën s technickou podporou týmu PH Sport.

Pokud jde o Khalida Al-Qassimiho, ten by měl stejně jako letos startovat v MERC.

Zdůrazňujeme, že se zatím jedná o pouhou nejaktuálnější verzi spekulací. Již brzy ale budeme vědět, jak to doopravdy bude.

O autorovi
Lukáš Chum
Komentáře
Reklama

Související články

Rally magazín 01/2022
23. února 2022 - 09:03   
Erik Cais: Na Monte je hlavní týmová souhra
25. ledna 2022 - 09:25   Nejčtenější články
O čem se mluví?