I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Mikuláš Zaremba rally se hlásí popáté o slovo

Volné podniky
Roman Ordelt
23. listopadu 2014 - 20:50
1332×
2 minuty čtení

I v letošním roce uzavře sezonu rallysportu na území České republiky Mikuláš Zaremba rally 2014 ve Slušovicích. Pořadatelé z Rallysprint Klubu v AČR Podkopná Lhota připravili trať v celkové délce 71 kilometrů a celkem pět rychlostních zkoušek na dvou úsecích v délce 30 kilometrů. Tento volný podnik zapsaný v kalendáři Federace automobilového sportu Autoklubu České republiky se pojede v sobotu 6. prosince již popáté s tradičním centrem ve Slušovicích.

Pořadatelé kolem rodiny Minaříků připravili opět dva úseky rychlostních zkoušek. Vedle osvědčené okruhové erzety kolem dostihové dráhy ve Slušovicích (délka 7,50 km) i erzetu s názvem Bernardýnská (3,61 km). „Letos jsme vypustili trať na Podhoranu, neboť v zimních podmínkách je to velmi náročný úsek, o čemž se přesvědčily soutěžní posádky v předchozích letech. Navíc pojedeme v příštím roce v okolí obce Držková opět Rallysprint Kopná a nechceme tento úsek využít i na Mikulášskou rally,“ pověděl Josef Minařík, ředitel Mikuláš Zaremba rally. Ve stejné podobě zůstává divácky atraktivní okruh kolem dostihové dráhy ve Slušovicích. V rámci jedné rychlostní zkoušky se pojedou tři okruhy a tuto erzetu najdeme v itineráři hned třikrát. „Loni jsme sáhli z bezpečnostních důvodů k podstatným změnám. Umístili jsme na okruhu zpomalovací retardéry a rovněž větší množství balíků slámy. Z hlediska bezpečnosti to byla nejlepší volba,“ upřesnil Josef Minařík. Na okruhu se bude podobně jako v předchozích letech vybírat vstupné 40 korun, divák zároveň obdrží leták se startovní listinou, časovým harmonogramem a mapou rally. Rychlostní zkouška s názvem Bernardýnská vede z Trnavy do Kašavy kolem autobusové točny nad Podkopnou Lhotou. „Startujeme na mostě u Pepy Gerycha, který má vyhlášený chov bernardýnů, proto jsme tuto erzetu takto pojmenovali. Divácky atraktivní bude prostor v rallyaréně Kopná, kde fanoušci uvidí hned dva vracáky. Tento známý úsek jedeme netradičně v protisměru, cíl je umístěn před obcí Kašava,“ uvedl ředitel rally.

Velmi slibně se začíná plnit seznam přihlášených posádek, propustnost tratě činí 70 posádek. Uzávěrka přihlášek je stanovena na pátek 28. listopadu. „Fanoušci se mají opravdu na co těšit. Máme ještě více než týden do uzávěrky a další jezdci se hlásí. Prim budou hrát především moravské posádky, pojede například vítěz Kopné Tomáš Kostka na voze specifikace WRC. Co se týká vozového parku, mohou startovat prakticky všechny vozy, co mají homologaci včetně vozidel splňující předpisy Poháru ČR v rally nebo historici,“ řekl Minařík.

Start Mikuláš Zaremba Rally proběhne šestý prosincový den v pravé poledne. Dopoledne se uskuteční technické přejímky v areálu H&S auto s.r.o. (Billy Latif) v Nových Dvorech a seznamovací jízdy. Výdej itinerářů začne v pátečním večeru v penzionu Kopná v Podkopné Lhotě a bude pokračovat během sobotního rána v administrativní budově firmy Zaremba v Nových Dvorech v blízkosti servisní zóny. Ta bude umístěna v areálu firem Fytos, AOP okna a nové AB. Ředitelství soutěže nalezne azyl opět v osvědčených prostorech firmy Fagus v blízkosti dostihové dráhy. Každopádně fanoušci rallysportu se mají první prosincovou sobotu ve Slušovicích při rozloučení s rally sezonou opravdu na co těšit! Další informace budou postupně zveřejněny na internetové adrese www.rallysprintkopna.cz.

Komentáře
Reklama

Související články
Ohlédnutí za loňským ročníkem Mikuláš Rally
25. listopadu 2019 - 21:17   

Tomáš Kostka potvrdil start na letošní barumce
18. července 2019 - 20:41   Mikuláš rally se v letošním roce neuskuteční
09. listopadu 2020 - 20:52   

Auto UH Rally Team se představuje
30. září 2020 - 13:07   


Pecha s Uhlem čeká „domácí“ Šumava
05. května 2022 - 13:30   

Nejčtenější články
O čem se mluví?