I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Schválené předpisy pro automobilové disciplíny

Mezinárodní Mistrovství České republiky v automobilových rally
Autoklub ČR
16. prosince 2014 - 18:17
1350×
2 minuty čtení

V uplynulém týdnu proběhlo poslední zasedání Výkonného výboru Federace automobilového sportu v letošním roce. Nejdůležitějším bodem jednání bylo jako každoročně schválení kalendářů sportovních podniků a znění předpisů pro následující sezonu.

Pojďme ale k disciplíně, která nás na tomto místě zajímá nejvíce, rally. Byl schválen formát národního mistrovství, které se odehraje na dvoudenních podnicích a přebírá všechny třídy a skupiny ze sprintrally 2014 s doplněním vozů Porsche GT ve třídě 4. Vedle tohoto mistrovství bude probíhat Rallysprint serie (dále RSS). U RSS se vracíme k modelu pro začínající jezdce, kde hlavní důraz bude kladen na vozy do dvou litrů s jednou poháněnou nápravou. Důvodem k tomuto kroku je vyzdvižení posádek, které startují s jednou poháněnou nápravou. Nikdo jiný tak RSS vyhrát nemůže.

Vedle toho však nesmíme zapomínat na ostatní vozy. Svaz rally chce dát prostor ke startu v rámci RSS takřka všemu co má kola. Toto označení je třeba brát s nadhledem. V RSS budou v rámci „Poháru 2+“ hodnoceny všechny vozy, které nespadají do kategorie do dvou litrů objemu s jednou poháněnou nápravou. Není tedy pro pořadatele problém nechat na podniku RSS startovat všechny vozy včetně „nových“ WRC a dalších velmi atraktivních vozů. Dalším velkým krokem je také schválení vozů Porsche GT pro třídu 4. Kompletní výčet vozů pro Pohár 2+ je následující: vozy skupiny WRC, vozy S2000 atm, RRC (S2000 turbo), R4, R5, N nad 2000 cm3, RGT, Porsche GT a dále vozy třídy 13 a HA kategorie 3, 4 a 5 s objemem nad 2000 cm3.

Věříme, že tyto kroky povedou ke zkvalitnění startovního pole v MČR v rally a zároveň k posílení jezdecké základny v Rallysprint serii. A to zejména díky zdůraznění vozů s poháněnou jednou nápravou, kde můžeme připravovat jezdce na kvalitní vstup do MČR. S ohledem na Pohár 2+ se poté můžeme těšit na atraktivní startovní pole v čele s novými vozy WRC a vozy Porsche GT.

Komentáře
Reklama

Související články
Rally magazín 04/2022
18. května 2022 - 08:07   


Nejčtenější články
O čem se mluví?