I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Ogier je nadále proti startovnímu pořadí

Mistrovství světa
Ondřej Tichý
20. března 2015 - 10:44
728×
1 minuta čtení

Dvojnásobný světový šampion Sébastien Ogier stále připouští, že nové pravidlo o startovním pořadí jej může stát letošní titul a to i navzdory úplnému deklasování jeho soupeřů v Mexiku.

Před samotným startem Mexické rally sám Ogier připouštěl, že díky první startovní pozici jak v páteční, tak i v sobotní etapě bude rád, když dosáhne na pódiové umístění. Jak to nakonec dopadlo, víme všichni. Ogier v Mexiku od druhé rychlostní zkoušky nepustil nikoho před sebe a zvítězil s více jak minutovým náskokem. Dosáhl tak letošního třetího vítězství z třech možných a navíc i pátého triumfu v řadě, počítáme-li i loňskou sezónu.

Nicméně Ogier si stále myslí, že na soutěžích typu Sardinie se situace z Mexika opakovat nemusí:
„Bez požití měkkých pneumatik v první etapě by výsledek z Mexika nebyl prostě možný,“ přiznal úřadující světový šampion. „Počkejte na rally s charakterem podobným Sardinii, kde nebude možné jet na měkké směsi pneumatik a pak uvidíte ten rozdíl, kdy budeme výrazně ztrácet. Ale jsem z poslední soutěže šťastný, protože se nám podařilo dosáhnout něčeho, co jsem já považoval za nemožné.“

Jari-Matti Latvala se svým týmovým kolegou souhlasí: „Bude to mnohem těžší v místech jako Portugalsko a Sardinie. Tam jednoduše nemůžete jet na měkkých pneumatikách, protože cesty jsou tam hodně tvrdé a drsné. Bude to tedy pro něj hodně náročné.“

Ogierovým pronásledovatelům tedy nezbývá nic jiného, než doufat, že první startovní pozice na následujících podnicích Mistrovství světa přibrzdí francouzského jezdce a umožní jim tak bojovat s ním o přední příčky.
Zdroj – Facebook VW Motorsport

O autorovi
Ondřej Tichý
Komentáře
Reklama

Související články
Erik Cais obhájil prvenství na Kopné
02. května 2022 - 10:08   

Rally magazín 09/2020
19. listopadu 2020 - 18:37   

Naděje ukončil Čínovský okruh
11. května 2022 - 11:44   

Bronzová jízda od startu do cíle
04. května 2022 - 08:22   

Nejčtenější články
O čem se mluví?