I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Gemini Clinic Rally Team na Šumavě s Bryanem Bouffierem

Mistrovství České republiky
Karel Špaček
02. dubna 2015 - 21:47
1537×
2 minuty čtení

Velké překvapení přichystal Gemini Clinic Rally Team pro české fanoušky na zahajovací podnik letošního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích. Do týmového speciálu Citroën DS3 R5 totiž na Rallye Šumava Klatovy usedne špičkový francouzský pilot Bryan Bouffier.

Gemini Clinic Rally Team přivezl novou soutěžní zbraň v průběhu loňské sezóny, přesto dokázala posádka Miroslav Jakeš-Jaroslav Novák vybojovat druhou příčku v absolutní klasifikaci Mediasport mezinárodního mistrovství České republiky. Na vydařenou loňskou sezónu by chtěl tým navázat i v letošním roce a pro zahajovací podnik se rozhodl pozvat skutečně zvučné jméno.

„Pro Rallye Šumava Klatovy jsme chtěli do našeho soutěžního vozu posadit špičkového pilota, který by nám pomohl s nastavením podvozku a dokázal bojovat o absolutní vítězství v soutěži. Nebylo jednoduché sehnat pilota, který momentálně nemá smlouvu s továrním týmem, ale dokázal by jet hodně rychle na specifických českých tratích. Jsem velice rád, že se nám podařilo dohodnout s Bryanem Bouffierem,“ prozradil týmový manažer Gemini Clinic Rally Teamu Milan Pantálek.

Bryan Bouffier byl dlouholetým továrním jezdcem Peugeotu, pomáhal vyvíjet úspěšný soutěžní speciál Peugeot 207 S2000 i pozdější verze vozů R5 francouzského koncernu PSA. Kromě toho se podílel také na vývoji továrního speciálu WRC značky Hyundai, v barvách jehož továrního týmu se představil i na vybraných soutěžích mistrovství světa. Pravidelný účastník IRC i ME dosáhl největších úspěchů na Rallye Monte Carlo, v roce 2011 tuto legendární soutěž vyhrál, v loňské sezóně pak dojel s privátním vozem druhý absolutně.

Šestatřicetiletého pilota mohou znát čeští fanoušci i ze startů v České republice, kde se představil na Rally Bohemia a několikrát i na Barum Czech Rally Zlín. A vždy patřil k nejlepším, když proháněl i tovární jezdce Škody Motorsport. „Vždycky se rád vracím na soutěže v České republice, mají vysokou jezdeckou i organizační úroveň. V minulosti jsem u vás zajel několik dobrých výsledků a pokaždé závody provázela excelentní atmosféra. Bude pro mě hodně nových věcí - nový tým, auto, soutěž i spolujezdec, ale cítím, že jsme všichni hodně motivovaní k dosažení pěkného výsledku. Chtěl bych moc poděkovat Gemini Clinic Rally Teamu i všem ostatním sponzorům, že mi umožní tento start,“ řekl ke své účasti Bryan Bouffier.

České fanoušky však bude určitě zajímat osud Miroslava Jakeše. „Není potřeba se s obávat, s Mirkem budeme pokračovat i nadále. Start Bryana Bouffiera s naším vozem je zatím pouze jednorázovou záležitostí a na dalších soutěžích mistrovství České republiky se opět představí dvojice Jakeš-Novák,“ uklidnil fanoušky Milan Pantálek.

Komentáře
Reklama

Související články
Rally magazín 04/2022
18. května 2022 - 08:07   
Nejčtenější články
O čem se mluví?