I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Valašskou rally si celebrity z JTRT užily

Rallysprint série
Adam Blahouš
17. dubna 2015 - 23:43
1178×
5 minut čtení

Valašská rally otevřela o druhém dubnovém víkendu staro-nový seriál jednodenních soutěží s názvem Rally Sprint Série a posádky JT Rocksteel Rally Teamu byly samozřejmě při tom. Seriál sprintů ztratil napřesrok statut oficiálního mistrovství republiky a pojede se „jen“ jako série samostatných závodů, ze kterých vzejde její vítěz, avšak musí disponovat pouze vozem s jednou poháněnou nápravou. V rámci samostatně hodnoceného Poháru 2+ se pak přeci jen čtyřkolky mohou ve startovním poli objevit, ale už bez nároku na celkové umístění.

Ve Valašském Meziříčí se sešla velmi kvalitní konkurence, protože mnozí pojali start na Valašku jako předsezónní test a ne jinak tomu bylo i v případě posádek JTRT. Pod taktovkou JT Rocksteel Rally Teamu, který získal loni poslední triumf a jeho majitel Jaromír Tomaštík se stal posledním sprintovým mistrem ČR, se ve vozech objevily tři celebrity, a sice Olga Lounová, Lukáš Langmajer a David Suchařípa. Toto trio pak doplnil Zdeněk Pokorný. Valašská rally byla letos poznamenána organizační bídou a nepovedlo se téměř nic, na co pořadatelé, jak sami později přiznali, sáhli. S tím se však naše posádky bez problémů vyrovnaly a hlavní úkol závodu – co nejlépe natestovat – se povedl.Cíl soutěže ale bohužel nespatřila zpěvačka Olga Lounová. První dáma JTRT se představila tradičně v Mitsubishi Lancer EVO IX a změna nenastala letos ani na sedadle spolujezdce, když jí noty četl zkušený Richard Nesvadba. Moc se ale nesvezli. Po zrušené úvodní erzetě a přiděleném času z druhého rovněž anulovaného testu absolvovali v plném tempu až RZ3 a 4. Jenže už po těchto dvou měřených úsecích si postavil hlavu motor a bylo po nadějích. „Valašskou Rally jsme letos pojali spíše jako rozjezd před Šumavou, kde budu startovat vůbec poprvé. Bohužel jsme se moc neprojeli, což nás celkem mrzí. Tratě Valašky byly moc krásné a podle mě i technicky náročné. Odešel nám motor, ale musíme to autíčku odpustit, protože loni makalo celou sezónu a tohle se prostě stát může. Už se moc těšíme do Klatov,“ vzhlíží dopředu Olga Lounová.

Naopak na nové soutěžní náčiní přesedlali herec David Suchařípa s mitfárou Ludvíkem Karlíkem. Po loňském seznamovacím tanečku s Renaultem Clio Sport se letos plní sympatickému pilotovi sen a rok 2015 se pro něj ponese ve znamení čtyřkolky Subaru Impreza WRX STi N12. A že auto Davida doslova nadchlo, to potvrzují i jeho slova. „My jsme se přijeli na Valašku hlavně učit. Vždycky jsem chtěl pilotovat silné auto a letos mě konečně čeká sezóna s tímto krasavcem. První rychlostka pro nás byla vlastně až ta třetí, která ale byla z našeho pohledu opatrná. Pak už jsme se rozjeli a bylo to moc pěkné. Pomalu jsem zjišťoval potenciál auta. Krásně to sedí v zatáčkách, na štěrku je to masakr. Musíme zapracovat na rozpisu, upravit ho a zjednodušit, protože to nové rychlejší auto přímo vyžaduje. Všem moc velký dík, všechno klapalo a vůz byl skvěle připravený, takže já už se nemůžu dočkat dalších závodů!“

Trojlístek celebrit doplnil další populární herec Lukáš Langmajer, který se letos konečně nastálo přidal k sestavě JT Rocksteel Rally Teamu. Lukáš podědil týmové Clio po Olze Lounové a Davidu Suchařípovi a i on z něj byl nadšen. Navíc, když dostával rady ze sedadla spolujezdce od toho nejzkušenějšího a nejlepšího možného rádce – loňského mistra Jaromíra Tomaštíka. „Pro dost lidí byla tato rally velká ostuda, ale nám to zase až tak nevadilo. Volné průjezdy zrušenými erzetami jsme využívali k upravování rozpisu a dalšímu tréninku, takže nám i odpískaná rychlostka něco dala. Mojí prioritou je teď naučit se v tomto voze správně řadit, brzdit a trefovat se správně do stopy. Ještě jsem ani nezačal pořádně závodit a už vím, že jsme na dobré cestě. Auto mi hrozně sedlo a já jsem si jízdu fakt užíval. Teď vůbec neřeším časy, beru to jako takové školení. Doufám, že jsem si před Jaromírem neuřízl ostudu a že byl se mnou spokojený. Já jsem se o něj staral, jak nejlépe jsem mohl. Nosil jsem mu nanuky, kafíčka a hýčkal jsem si ho. Slíbil mi, že mi bude radit i dál a já pevně věřím, že pokud to půjde, tak na konci roku už to bude hezký,“ těší se stále ještě začínající pilot Lukáš Langmajer.

Nové auto má na letošek i Zdeněk Pokorný. Ačkoli jde stále o Mitsubishi Lancer EVO IX, tak současný vůz je ten po Petru Hozákovi. Na sedadlo spolujezdce tentokrát usedl Jirka Skořepa, který ale u Pokyho není žádným nováčkem, když pár závodů spolu už odjeli. Vše klapalo a jediné, co kazilo chlapům soutěž, byla organizace. „Škoda, že první závod pořadatelsky úplně nevyšel a vyvíjel se tak, jak se vyvíjel. Většina z nás to chtěla pojmout jako test, ale odjela se v podstatě jen půlka soutěže. Nicméně trochu jsme se svezli, auto vyzkoušeli a nastavili, počasí bylo pěkné, takže v podstatě dobré. Vzhledem k tomu, že hodně posádek odstoupilo v závěru soutěže, tak i výsledek vypadá slušně, ale samozřejmě naším cílem je postupně ještě zrychlovat s tímto autem. Uvidíme, jak se nám to bude dařit. Hlavně bavit diváky i sebe, to je pro nás podstatné,“ uzavírá hodnocení soutěže Zdeněk Poky Pokorný.Nezahálelo ani týmové Subaru Impreza S12 WRC, když s pronajatým mistrovským vozem Jaromíra Tomaštíka se představil poprvé na tuzemské scéně loňský třetí muž absolutní klasifikace MMČR Roman Odložilík. Pilot TRT Czech Rally Sportu byl z českých jezdců nakonec absolutně nejrychlejší, avšak aby nebral body pilotům klasifikace Pohár 2+, protože Valaška pro něj byla pouze testem, tak před cílovou rampou odstoupil. O body mu půjde až příští týden při Rally Šumava Klatovy, která je zahajovacím podnikem Mistrovství ČR v rally. Na Šumavě se pak představí v nabité konkurenci i zajímavé posádky z řad JT Rocksteel Rally Teamu. Zpěvák Daniel Landa usedne do nabroušené Škody Fabia WRC a Olga Lounová opět povede Mitsubishi Lancer EVO IX.

Komentáře
Reklama

Související články
Žito si hrál na Bohemce na slepou bábu
22. července 2015 - 12:31   


Kopáčkův návrat na vítězné vlně
10. října 2019 - 12:14   


Rally magazín 04/2022
18. května 2022 - 08:07   Koukej, bude to oukej
09. září 2021 - 15:19   

Nejčtenější články
O čem se mluví?