I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Paddon si po pódiu brousí zuby na vítězství

Mistrovství světa
Ondřej Tichý
16. června 2015 - 21:27
886×
2 minuty čtení
AKTUALIZOVÁNO: 16. června 2015 - 21:29

Jezdec ‘B-týmu’ Hyundai, Hayden Paddon doufá, že premiérové pódiové umístění na italské Sardinii nakopne jeho cestu za ziskem vítězství na zářiové téměř domácí Australské rally.

Na Sardinii se Paddon ujal vedení již na druhé rychlostní zkoušce, kdy jej odebral Martinu Prokopovi a držel jej až do sedmnáctého testu, zde sice sám chyboval, ale dokázal udržet vůz na trati. Za touto jezdeckou chybou ale pravděpodobně stály problémy spíše technického rázu, neboť v cíli následující RZ již posádka hlásila problémy s převodovkou. Ve výsledku na vítěze soutěže Sébastiena Ogiera ztratil přes tři minuty. I díky tomu může být Paddon rád za konečné druhé místo. Jeho nejbližší pronásledovatel, jednička továrního týmu Hyundai Thierry Neuville za ním zaostal o další půldruhou minutu.

Osmadvacetiletý jezdec přezdívaný ‘Kiwi’ je nyní plně rozhodnut nepolevit z nastaveného tempa a dále jet zcela naplno, kdy zejména Australská rally pro něj bude velkou příležitostí se předvést.

„Mým cílem v Polsku je jako obvykle dokončit soutěž v TOP5. Nicméně, sám jsem velmi soutěživý a myslím si, že nyní bychom se mohli v Austrálii zaměřit na celkové vítězství. Podmínky na trati a míra přilnavosti jsou velmi podobné tomu, co jsme zažili v Itálii. Z vozu mám celkově dobrý pocit, ale stále tam je hodně co zlepšovat.“Na Sardinii Paddon poprvé startoval s řazením pádly pod volantem a před Polskem jeho vůz čekají jistá vylepšení v oblasti motoru. Z hlediska soutěžního náčiní by se tak měl dostat na úroveň továrních jezdců Thierryho Neuvilla a Daniho Sorda.

Paddon na Sardinii úspěšně těžil ze své startovní pozice, kdy v prvních dvou etapách vyrážel na trať jako dvanáctý vůz. Avšak Ogier jej nenechal daleko ujet. A před sobotním obědem se již ujal vedení.

„Chápu, že jsme měli výhodnou startovní pozici, která nám moc pomohla. Dobré pro mě je, že to přišlo tak nějak přirozeně. John (Kennard, navigátor – pozn. red.) jsme si dělali svoje a nijak jsme na to netlačili. Upřímně, druhé místo je skvělý výsledek a mnohem lepší, než v jaký jsme doufali před startem.“

Také Ogier chválil Paddonův výkon: „Jel velmi pěkně,“ řekl úřadující šampion. „Možná to bylo malé překvapení vidět jej ve vedení po tak dlouhou dobu, ale pro mě ani ne. Pamatuju si, kdy jsme oba v roce 2012 řídili Škodu Fabii a viděl jsem od něj několik skvělých časů.“

Také samotný šéf týmu Michel Nandan je Paddonovým výkonem potěšen: „Takové tempo jsem viděl už v Portugalsku. Co mě ale překvapilo tentokrát více, byla ta konzistence, se kterou Hayden jel na čele.“

O autorovi
Ondřej Tichý
Komentáře
Reklama

Související články

Hayden Paddon: "My se nevzdáme"
07. září 2017 - 12:38   Erik Cais obhájil prvenství na Kopné
02. května 2022 - 10:08   

Rally magazín 09/2020
19. listopadu 2020 - 18:37   Nejčtenější články
O čem se mluví?