I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Lukyanuk zpět v ME

Mistrovství Evropy
Ondřej Tichý
09. července 2015 - 18:33
1607×
2 minuty čtení

Alexey Lukyanuk se po čtvrtletní pauze vrací zpět do kolotoče Mistrovství Evropy. Na auto24 Rally Estonia odstartuje stejně jako vloni s Mitsubishi Lancer Evo X.

Před rokem zde tento ruský šampion nestačil pouze na Otta Tänaka s Fiestou R5. Za tento skvělý výkon, kdy na domácího jezdce ztratil 47 vteřin si Lukyanuk odvezl nejen pohár za vítězství v rámci ERC Production Car Cupu, ale také prestižní Colin McRae ERC Flat Out Trophy.

Do letošní sezóny vstoupil Lukyanuk úspěšně na úvodním podniku ME v Rakousku skončil čtvrtý, přičemž se jednalo o jeho vůbec první start na tratích v okolí Freistadtu. Na následující Rally Liepāja sice již ve druhé rychlostní zkoušce havaroval, ale na dalším podniku v Severním Irsku dosáhl na solidní šesté místo. V rámci celkové klasifikace jezdců Mistrovství Evropy nyní Lukyanuk drží čtvrtou příčku a to i navzdory dvěma absencím na Azorech a v Belgii. Změna proběhne i na sedadle navigátora. Místo Yevgena Chervonenka vedle něj usedne jeho krajan Alexey Arnautov, se kterým Lukyanuk odstartuje také na Finské rally s Fiestou RS WRC a to i navzdory nepříznivé finanční situaci.

„Museli jsme s Chervonenkem a Fiestou R5 náš program v ME kvůli těžké finanční situaci zastavit,“ řekl Lukyanuk. „Ale pravděpodobně jsem získal podporu z jiného zdroje, takže to stačí na start s Mitsubishi Evo X. Je to asi tak čtyřikrát nebo pětkrát levnější a Estonsko je velmi blízko, takže je to pro nás ideální místo. Vloni jsme zde byli docela silní, když jsme s tímto vozem dosáhli na druhé místo. Nyní to bude ale extrémně těžké takový výsledek zopakovat. Zvláště když se dívám, co za skvělé jezdce je v přihlášených, nicméně se zaměřujeme na maximální možný výsledek a tvrdý boj až do samotného konce. Tentokrát odstartuju se svým stálým spolujezdcem Alexeyem Arnautovem, který vedle mě sedává od roku 2009. Jsme silná posádka a Alexey mi pomůže podat maximum, dodává mi důvěru a pozitivní pocit. Tahle soutěž bude taky dobrým tréninkem před nadcházející Finskou rally.“

O autorovi
Ondřej Tichý
Komentáře
Reklama

Související články
Barum Czech Rally Zlín v plánovaný den D
02. září 2020 - 22:37   

Jubilejní 50. ročník barumky je odložen
01. července 2020 - 13:59   

Rally magazín 10/2020
23. prosince 2020 - 15:09   


Lappi není v Estonsku úplným nováčkem
17. července 2014 - 11:30   

Kruuda o Polsku a Estonsku [ROZHOVOR]
15. července 2014 - 19:37   

Česká stopa na Dakaru - 4. etapa
06. ledna 2021 - 09:32   

Česká stopa na Dakaru - 1. etapa
03. ledna 2021 - 13:00