I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Quentin Giordano druhým pilotem týmu Sébastien Loeb Racing

Mistrovství světa
Lukáš Chum
02. února 2016 - 14:46
1101×
1 minuta čtení
AKTUALIZOVÁNO: 02. února 2016 - 14:50

Quentin Giordano, který na Rallye Monte Carlo zaznamenal čtvrté místo ve WRC-2 s Citroënem DS3 R5 od týmu PH Sport, mění od příští soutěže svůj program a bude v sezoně pokračovat v týmu multišampióna Sébastiena Loeba. Sébastien Loeb Racing tedy rozvíjí dále svou činnost v rally po programu Terryho Folba v Junior WRC i do WRC-2.

Program 29-letého Francouze zahrnuje Sardinii, Polsko, Finsko, Německo, Korsiku a Wales. Kromě toho se pokusí kvalifikovat do finále francouzského poháru. Za tímto účelem bylo do programu připsáno dalších pět soutěží ve Francii v regionu Alsasko - Lotrinsko. Zbývá už jen dodat, že jeho závodním náčiním bude Peugeot 208 R5 T16.

"Znám Quentina, protože v uplynulém roce závodil v našem týmu také ve francouzském šampionátu cestovních vozů," říká šéf týmu, Sébastien Loeb. "Jsem rád, že se podařilo sestavit tento program. Stejně jako Terry (Folb) v Junior WRC, Quentin má výhodu, že již má zkušenosti z WRC-2. Ukázal svůj potenciál v minulé sezoně a na nedávné Rallye Monte Carlo. Umožníme mu učinit další krok při získávání dobrých výsledků. Quentin má rychlost a Peugoet 208 R5 T16 je konkurenceschopný vůz. Chceme se prosazovat jak na mezinárodní scéně, tak doma ve Francii. Spoléháme se na podporu mnoha fanoušků!""Jakmile jsem se dozvěděl, že tento tým začal pracovat na programu v rally, okamžitě jsem se chtěl připojit. Jsme na sebe zvyklí," říká nadšeně Quentin Giordano. "Zažil jsem krásné období s PH Sportem, bez kterého bych dnes nebyl na úrovni, na které jsem, ale mám pocit, že s týmem Sébastiena Loeba mám jedinečnou možnost se posunout ještě dál. Naším cílem je být pravidělně a na všech površích v TOP 5 ve WRC-2 nebo ještě lepší."

A Coupe de France? "Coupe de France je srdcová volba, protože finále je doma. Je to krásný program a velmi se na to těším," dodává Giordano.
Zdroj – Facebook: Quentin Giordano

O autorovi
Lukáš Chum
Komentáře
Reklama

Související články


Rally magazín 02/2022
31. března 2022 - 19:28   
Nejčtenější články
O čem se mluví?