I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Wilson Ostbergovi věří

Mistrovství světa
Ondřej Tichý
04. února 2016 - 11:32
692×
2 minuty čtení

Šéf M-Sportu má ve Švédsku pro Ostberga jasný úkol – porazit Volkswagen.

Ostberg, který se po dvou letech u Citroenu vrátil zpět do britského týmu, nezačal své druhé působení vůbec špatně. V uplynulé Rallye Monte Carlo zajel své osobní maximum – čtvrté místo.

V rámci příprav na druhý podnik Mistrovství světa usedne Ostberg týden před Švédskou rally do Fiesty R5, se kterou absolvuje norskou KNA Rally Finnskog. Soutěž by mu měla poskytnout podobné, ne-li stejné podmínky jako ta švédská. Malcolm Wilson rovněž doufá, že mu Finnskog přidá na důvěře ve vůz a následně se na zasněžených a zledovatělých površích bude cítit sebejistěji.

„Pokud bude dobře testovat, ve Švédsku bude ve skvělé formě a právě to je ta jedna ze soutěží, kde může reálně bojovat o vítězství,“ řekl Wilson pro wrc.com. „Už to měl v roce 2011 skutečně na dosah, ale v poslední rychlostní zkoušce to ztratil. Víme ale, že je schopný vyhrát.“

Ostberg měl tehdy vítězství skutečně na dosah, v roce 2011 skončil ve Švédsku druhý za Mikkem Hirvonenem se ztrátou pouhých 6,5 vteřiny. Ford, respektive M-Sport tehdy obsadil celé pódium, protože třetí skončil Jari-Matti Latvala tehdy jedoucí rovněž s Fiestou WRC. Ostberg má před sebou obtížný úkol a to zastavit dominanci Volkswagenu, který zůstal v posledních deseti soutěžích neporažen.

Mads Ostberg se sice náročného úkolu lehce obává, protože porazit smečku Volkswagenů v čele se Sébastienem Ogierem nebude jednoduché, ale na druhou stranu má plnou podporu týmu, který se mu bude snažit ve všem maximálně vyjít vstříc.

„Dostáváme se stále blíž a blíž k místu, kde bychom chtěli být a příležitost jet na Finnskog rally to jenom zlepšuje,“ řekl Ostberg. „Ještě jsem neřídil novou Fiestu na sněhu, ale myslím, že bude velmi konkurenceschopná. Pokud tomu tak bude, tak budeme konkurenceschopní i my. Je to vždycky hrozně těžké jít do boje s VW, ale my se o to určitě pokusíme.“

O autorovi
Ondřej Tichý
Komentáře
Reklama

Související články

Tady je Tänakovo
29. července 2018 - 15:35   Rally magazín 02/2022
31. března 2022 - 19:28   

Rally magazín 01/2020
24. února 2020 - 18:08   


Pecha s Uhlem čeká „domácí“ Šumava
05. května 2022 - 13:30   

Nejčtenější články
O čem se mluví?