I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Shakedown Švédské rally po protestech přesunut

Mistrovství světa
Lukáš Chum
07. února 2016 - 17:56
911×
1 minuta čtení

Švédská rally představí novou trať shakedownu po demonstracích proti původní trati. Místní rezidenti v blízkosti plánované trati shakedownu byli nespokojeni s touto lokací a tlačili na pořadatele, aby trať shakedownu druhého závodu mistrovství světa hledali někde jinde. Na to švédští představitelé dnes potvrdili nový 4,4 km dlouhý úsek na kraji hostitelského města Karlstad.

Generální ředitel Rally Sweden Glen Olsson řekl: "Měli jsme mnoho pozitivních hovorů pro návrh nové tratě po problémech, které jsme měli s počáteční volbou. Jsme velmi potěšeni, že toto máme nyní už ujasněné a můžeme se zaměřit na uspořádání skvělé soutěže."

Po vyřešení tohoto problému pořadatelé svou pozornost zaměřili na pohotovostní plány kvůli povětrnostním podmínkám. Superspeciálka v Karlstadu byla z kraje týdne převážně bez sněhu, ale vedení soutěže se spoléhá na předpověď předpovídající velký mráz, který by měl zajistit, že zkoušky budou při začátku seznamovacích jízd dostatečně obtížné.

Přesun shakedownu do Karlstadu z jeho předchozího umístění v okolí Hagfors mnohem dále na sever tak patří mezi změny tratí pro letošní ročník.

Posádky se budou do Karlstadu v průběhu soutěže vždy večer vracet. To znamená, že budou muset každé ráno absolvovat dlouhý přejezd na sever. Páteční den zavede soutěž, jak je již obvyklé, přes hranice do Norska před víkendem ve Värmlandských lesích.

O autorovi
Lukáš Chum
Komentáře
Reklama

Související články
Rally magazín 02/2022
31. března 2022 - 19:28   

Rally magazín 01/2020
24. února 2020 - 18:08   

Nejčtenější články
O čem se mluví?