I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Nový harmonogram Rally Švédsko zveřejněn

Mistrovství světa
Lukáš Chum
08. února 2016 - 21:32
1001×
1 minuta čtení

Pořadatelé Rally Sweden před několika minutami zveřejnili nový a revidovaný harmonogram.

Jak jsme psali již odpoledne po tiskové konferenci, zrušená je tradiční čtvrteční superspeciálka v Karlstadu, oba páteční průjezdy rychlostní zkouškou Kirkenær v Norsku a další sobotní superspeciálka v Hagfors. Nakonec se vyplnili i spekulace o zrušení druhých průjezdů. Po inspekčním průjezdu rychlostními zkouškami se totiž ukázalo, že situace je tak vážná, že by některé rychlostní zkoušky nezvládly více než jeden průjezd. Proto je v sobotu zrušený rovněž první průjezd rychlostní zkouškou Rämmen, druhý průjezd Fredriksbergem a v neděli oba první průjezdy Lesjöfors a Värmullsåsen. Druhý jmenovaný test se pojede jako Powerstage. Oba průjezdy zůstaly jen jedné sobotní rychlostní zkoušce - Vargåsen, na níž se nachází známý skok Colina McRae. Tato zkouška se těší největšímu množství sněhu, tradičně největšímu množství diváků a bude rovněž živě přenášena televizí.

I přes zrušení 8 rychlostních zkoušek ale pořadatelé slibují vzrušující podívanou. Rally Švédsko nakonec čítá 13 rychlostních zkoušek z původních 21. Zrušená je zhruba čtvrtina kilometráže, proto se v cíli budou rozdělovat plné body.

Stále však hrozí vztyčený ukazováček. Vše i dále záleží na povětrnostních podmínkách. Pokud by nebyl mráz, mohou se některé další rychlostní zkoušky rušit operativně, protože dohody s místními úřady pořadatelům dovolují soutěž uskutečnit pouze na ledě kvůli obavám z příliš velkého poškození místních komunikací. Ze Švédska ale dnes odpoledne přišly dobré zprávy, začalo vydatně sněžit. A předpověď počasí také hovoří kladně.


O autorovi
Lukáš Chum
Komentáře
Reklama

Související články
Rally magazín 02/2022
31. března 2022 - 19:28   

Rally magazín 01/2020
24. února 2020 - 18:08   

Nejčtenější články
O čem se mluví?