I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Ogier: „Největší risk kariéry vyšel!“

Mistrovství světa
Ondřej Tichý
15. února 2016 - 19:31
839×
1 minuta čtení
AKTUALIZOVÁNO: 16. února 2016 - 08:58

Vítěz Švédské rally Sébastien Ogier po skončení soutěže prohlásil, že v dosavadní kariéře ještě nikdy tolik neriskoval.

Sébastien Ogier se hned po první odjeté rychlostní zkoušce ujal vedení soutěže a to nakonec udržel s půl minutovým náskokem až do samotného cíle. Navíc si připsal další bonusové body za PowerStage. Avšak cesta to nebyla zdaleka tak jednoduchá, jak se na první pohled může zdát.

Před samotným startem soutěže volal trojnásobný mistr světa po jejím zrušení. Počasí v regionu, ve kterém byly situovány rychlostní zkoušky, totiž zrovna neodpovídalo zimnímu normálu. Teploty nad bodem mrazu způsobily, že množství ledu a sněhu, kterým byly pokryty tratě, roztálo, a v důsledku toho bylo zrušeno celkem devět rychlostních zkoušek.

Poté, co si Ogier vybudoval v páteční etapě téměř půlminutový náskok, zažil v té sobotní pár krušných momentů, což vyústilo v to, že se k němu na dostřel 8,8 vteřin přiblížil Hayden Paddon. Ogier tak musel hodně přidat, aby si vedení v soutěži udržel, což se mu podařilo, avšak v některých místech musel jít hodně za hranu rizika.

„Zvítězit znovu ve Švédsku je prostě skvělé,“ řekl Ogier. „Tuhle rally jednoduše miluju. Podmínky po oteplení a deštích byly hodně vzdálené od těch ideálních. O to víc je potěšující, že jsme ke konci mohli zažít opravdovou Švédskou rally se vším všudy.“

V souvislosti se soubojem s Hayden Paddonem Ogier řekl, že v několika hodně zrádných místech hodně riskoval, aby si získal zpět ztracený náskok a mohl slavit čtyřiatřicáté vítězství v Mistrovství světa v kariéře.

„V sobotu jsme pravděpodobně riskovali nejvíc za celou kariéru,“ řekl. „Vyplatilo se to a teď jsem opravdu šťastný.“

Ogier si ve Švédsku připsal na své konto dalších 28 bodů, čímž v tabulce jezdců zvýšil náskok na druhého Andrease Mikkelsena na 23 bodů.

O autorovi
Ondřej Tichý
Komentáře
Reklama

Související články
Rally magazín 02/2022
31. března 2022 - 19:28   

Rally magazín 01/2020
24. února 2020 - 18:08   

Naděje ukončil Čínovský okruh
11. května 2022 - 11:44   

Bronzová jízda od startu do cíle
04. května 2022 - 08:22   

Nejčtenější články
O čem se mluví?