I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Povedený debut bratří Szejů na Lavanttal rallye

Rakouské mistrovství
Tomáš Plachý
12. dubna 2016 - 21:04
660×
2 minuty čtení

Jarek a Marcin Szejové zakončili své dobrodružství na rakouské Lavanttal Rally na osmém místě v absolutní klasifikaci a na třetím místě ve své třídě. Subaru Impreza našeho týmu figurovalo také nejvýše v hodnocení aut skupiny N. Víkend na rakouské soutěži tedy patřil k těm vydařeným.

Jarek Szeja: „Vracíme se do Polska unaveni, ale velice dobře naladěni. Náš tréninkový plán se nám podařilo realizovat na 100 % a výsledku, kterého jsme dosáhli v těchto těžkých podmínkách, si velmi vážíme. Celá rally i samostatné úseky nás docela zaskočily. Páteční etapa byla velice složitá, ale v porovnání se sobotou to nakonec byla procházka růžovým sadem. S takovým počtem zatáček, stoupání, klesání a asfaltů s různorodou přilnavostí jsem se snad ještě nikdy nesetkal. Bláto, velké množství vody, mlha – tento víkend jsme zažili asi vše, co nás mohlo na závodě potkat. Až na místě jsme se dozvěděli, že Lavanttal je nejsložitějším podnikem mistrovství Rakouska a toto Vám mohu s čistým svědomím potvrdit.

Navíc jsme v průběhu závodu měli možnost otestovat několik nastavení a doladit pár dalších věcí. Sezónu jsme začali uspokojivě a určitě jsme na Rally Šumava dobře připraveni. Také nálada v týmu je velmi optimistická.“


Marcin Szeja: „Tento závod mohu shrnout pouze jedním způsobem – ještě nikdy jsem se na závodech tolik nenamluvil a nepopsal jsem tolik stran poznámek. Charakter těchto úseků a terénu vyžadoval zvláště podrobný popis. Poradili jsme si s tím a vše bylo nakonec v pořádku. Region soutěže był naprosto úžasný a krásné úseky vše jen dotvářely. Zanedlouho se můžete na našem facebookovém profilu podívat na náš onboard z jednoho průjezdu rychlostní zkouškou, takže se můžete vcítit do naší kůže pohledem z kokpitu naší imprezy.

V Rakousku jsme byli poprvé a velice nás překvapila profesionální organizace a milá atmosféra. Sami pořadatelé a i další závodníci nás přijali velmi vřele. Konkurence ale byla obrovská. Pokud budeme moci, nebudeme váhat a do Rakouska se jistě zase rádi vrátíme.“


Partnery Týmu Jarosław Szeja / Marcin Szeja v sezóně 2016 jsou: GK FORGE - kovoobrábění, ROTO, DARMA, DECO-CAR, EUROGOLD, MINIMAX, VIRALSEED a STŘEŠNÍ KRYTINY PNIOK SYLWESTER.

Komentáře
Reklama

Související články
Szejowé dělají vše pro návrat
21. srpna 2018 - 20:03   

Nešťastná série bratří Szejů pokračuje
11. července 2016 - 12:05   

Kopáčkův návrat na vítězné vlně
10. října 2019 - 12:14   


Rally magazín 04/2022
18. května 2022 - 08:07   MOGUL Test Rally v Sobotu v Sosnové i s diváky
16. června 2020 - 14:07   

Nejčtenější články
O čem se mluví?