I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Rallye Šumava: 8. RZ - Černý jde na čtvrté místo, Kopáček havaroval [AKTUALIZUJEME]

Mistrovství České republiky
Ondřej Tichý
29. dubna 2016 - 14:00
3075×
5 minut čtení
AKTUALIZOVÁNO: 01. května 2016 - 09:28


Pro aktualizaci stiskněte tlačítko F5


8. RZ
12:21 – Tedražická 1 – 6,59 km
Pontu Tidemand si připsal dnešní první vítězství, když porazil Jana Kopeckého o 0,5 vteřiny. Třetí byl opět Pavel Valoušek a čtvrtý Jan Černý, který nadále stoupá pořadím vzhůru, nyní se dostal již na čtvrté místo před Václava Pecha. Ten dokončil RZ jako desátý se ztrátou 9,2 vteřiny. Pátý nejrychlejší byl Mirek Jakeš. Václav Kopáček bohužel neustál svoje nasazené tempo a havaroval. On i jeho navigátorka Barbora Rendlová by měli být v pořádku.

7. RZ
11:33 – Drážovská 1 – 16,33 km
Umístění prvních jezdců bylo při prvním průjezdu rychlostního testu Drážovská jako přes kopírák s tím předchozím. Jezdci tedy dokončili zkoušku v pořadí: Kopecký, Tidemand, Valoušek, Černý, Odložilík, Jakeš a Pech. Jan Dohnal dokončil RZ jako osmý se ztrátou 19,4 vteřiny na vítěze přičemž se opět propadl o jednu příčku v průběžném pořadí. Před něj se dostal Jan Černý navigovaný Petrem Černohorským. Oba jezdci tovární škodovky v rychlostní zkoušce přesáhli rychlostní průměr 120 km/h a proto by měl být druhý průjezd tímto úsekem zrušen, nicméně pořadatelé zatím nic nerozhodli.

2. etapa - 30. 04. 2016


6. RZ
11:01 – Strašínská 1 – 16,77 km
I druhou etapu Rallye Šumava provází překvapivě slunečné počasí v porovnání s tím, co posádky potkávalo během seznamovacích jízd, kdy na některých místech se zima ještě nechtěla zcela vzdát. Vstup do druhé etapy bohužel příliš nevyšel pořadatelům, kteří se chvíli potýkali s technickými problémy v podobě nefunkčního rádiového spojení. Naopak bezchybně vstoupil do dnešní části Šumavy Jan Kopecký, který zvýšil svůj náskok na druhého Pontuse Tidemanda o další 2,8 vteřiny. Třetí nejrychlejší byl Pavel Valoušek, který tak brání svoji třetí příčku. Čtvrtý skončil Jan Černý a pátý Roman Odložilík. Na čtvrtou příčku průběžně se dostal Václav Pech, který byl v RZ sice až sedmý, ale Jan Dohnal, kterého tím odsunul na pátou pozici, byl na první Strašínské devátý. Do tempa se, zdá se, dostal Mirek Jakeš, který po včerejším trápení zajel šestý čas a posunul se na deváté místo průběžně. Pro poruchu palivového čerpadla museli ještě před startem rychlostní zkoušky odstoupit Milan Obadal a Karel Žáček s Cliem R3. Vojtěch Štajf začal po úvodním seznamování se svojí Fabií R5 etapu trochu tvrději, což původně vyústilo v defekt pneumatiky, následně ale posádka musela v RZ odstoupit pro prasklou spojovací tyč.

5. RZ
23:19 – Andělická 1 – 8,47 km
Pontus Tidemand rozhodl, že se nespokojí s věčně druhým místem a vyhrál dnešní poslední rychlostní zkoušku o 4,5 vteřiny před Pavlem Valouškem. Otrokovický jezdec se tímto druhým časem posunul na průběžnou třetí příčku před Jana Dohnala. Třetí nejrychlejší byl Jan Černý, kterého naviguje stejně jako v loňské sezóně Petr Černohorský. Jan Černý nyní hájí šestou pozici. Čtvrtý čas si připsal Václav Pech, kterému i nadále náleží pátá příčka v klasifikaci na konci dnešní etapy. „Až“ pátý dokončil zkoušku Jan Kopecký, nicméně stále hájí první pozici průběžného pořadí s náskokem 16,4 vteřiny před Tidemandem.

Průběžné pořadí po 1. etapě
1.J. Kopecký - P. DreslerŠkoda Fabia R535:32,2 min
2.P. Tidemand - J. AnderssonŠkoda Fabia R5+16,4 s
3.P. Valoušek - V. havelkováŠkoda Fabia R5+35,1 s
4.J. Dohnal - J. VenclíkFord Focus RS WRC+39,3 s
5.V. Pech - P. UhelPorsche 997 GT3+40,0 s
6.J. Černý - P. ČernohorskýŠkoda Fabia S2000+56,7 s
7.R. Odložilík - M. TurečekFord Fiesta R5+1:08,7 min
8.J. Sýkora - Š. PalivecŠkoda Fabia R5+1:16,4 min
9.K. Trněný - V. PritzlŠkoda Fabia WRC+1:25,7 min
10.M. Vlček - J. ŽákováŠkoda Fabia WRC+1:26,0 min


4. RZ
22:35 – Koráb 2 – 18,15 km
Ášínovi, tedy Václavu Pechovi letos Koráb jednoduše nesedl, v prvním průjezdu absolvoval výlet do přilehlého pole, kde nabral ztrátu přibližně 20 vteřin. Co jej potkalo ve druhém průjezdu zatím nevím, nicméně zde ztratil 21,9 vteřiny a propadl se tak na průběžnou pátou příčku. Nejrychlejší zde byl opět Jan Kopecký, druhý Pontus Tidemand, který zatím nevystoupil z Kopeckého stínu, ale v naší republice startuje vůbec poprvé a charakter našich tratí je mu zcela neznámý – jeho čas jistě ještě přijde. Třetí nejrychlejší zde byl Jan Dohnal, který se i díky ztrátě Pecha vyhoupl na průběžnou třetí pozici. Čtvrtý čas zajel Pavel Valoušek a pátý již zmíněný Václav Pech s Petrem Uhlem. Ještě před startem rychlostní zkoušky odstoupili René Dohnal s Romanem Ševcem pro poruchu převodovky.

Ohlasy jezdců po 3.RZ


3. RZ
19:43 – Andělická 1 – 8,47 km
Jan Kopecký si připsal další vítězství v rychlostní zkoušce, když zde porazil svého týmového kolegu Pontuse Tidemanda o rovné dvě vteřiny. Třetí nejrychlejší byl Václav Pech, který na úřadujícího mistra republiky ztratil 4,3 vteřiny a dál si drží průběžnou třetí příčku. Čtvrtý čas si zde vyjel Pavel Valoušek navigovaný Veronikou Havelkovou a na stejnou pozici se tímto posunul v průběžném pořadí před Jana Dohnala, nyní je mezi nimi rozdíl 0,2 vteřiny. Pátý čas náleží Janu Černému, který zde ztratil na Valouška pouhou půl vteřinu a totožný čas zajel i zmíněný Jan Dohnal.

2. RZ
18:54 – Koráb 1 – 18,15 km
Zdá se, že první průjezd Korábem Pechovu Porsche už tolik nesedl jak první rychlostní zkouška. Plzeňský pilot zde zajel až šestý čas se ztrátou 20,7 vteřiny na vítěze RZ Jana Kopeckého. Druhý nejrychlejší byl rovněž člen Škody Motorsport Pontus Tidemand, třetí Jan Dohnal, kterého naviguje Jakub Venclík. Znovu čtvrtý zde byl Pavel Valoušek a pátý čas si vyjel Jan Černý. Rychlostní zkouška byla v průběhu pozastavena pro výjezd sanitky k civilnímu případu, ale měla by dále pokračovat.

1. RZ
17:25 – Super RZ Klatovský okruh – 14,30 km

Padesátý první ročník Rally Šumava Klatovy odstartoval za slunečného počasí. Jako první na posádky čekal všemi oblíbený Klatovský, či chcete-li Čínovský okruh. Před startem soutěže se vedli spekulace ohledně umístění Václava Pecha, který zde vůbec poprvé startuje s novým vozem Porsche 997 GT3. Samotný pilot na toto odpověděl poměrně jednoznačně, když hned první rychlostní zkoušku vyhrál s náskokem pět a půl vteřiny na druhého Jana Kopeckého. Třetí nejrychlejší byl Kopeckého týmový kolega Pontus Tidemand. Oba jezdci pochopitelně pilotují tovární Škody Fabia R5. Čtvrtý čas zde zajel Pavel Valoušek rovněž s Fabií a pátý zde byl Jan Dohnal s Fordem Focus WRC.

Před startem

Fotogalerie z shakedownu ke shlédnutí ZDE

Na shakedownu havaroval Tomáš Růžička se Škodou Fabia S2000. Pár metrů před cílem urazil o strom kolo a otočil se do protisměru. Posádka naštěstí vyvázla v pořádku.


O autorovi
Ondřej Tichý
Komentáře
Reklama

Související články

Sedmé vítězství Honzy Kopeckého na Šumavě
11. května 2022 - 08:52   

Rally magazín 04/2022
18. května 2022 - 08:07   


Úspěch Dominika Stříteského na Šumavě
15. května 2022 - 17:08   

Adam Březík: Plán pro Šumavu jsme splnili
12. května 2022 - 14:07   Nejčtenější články
O čem se mluví?