I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Maciej Szczepaniak utrpěl poranění páteře [VIDEO]

Mistrovství světa
Lukáš Chum
22. května 2016 - 21:02
2127×
1 minuta čtení
AKTUALIZOVÁNO: 22. května 2016 - 21:03

Maciej Szczepaniak nebude na svůj 97. start v mistrovství světa vzpomínat v dobrém. Po nepovedeném průjezdu jedním z nejznámějších skoků v seriálu mistrovství světa na Vodafone Rally de Portugal 2016 totiž utrpěl poranění páteře. Třiačtyřicetiletý spolujezdec ještě dokončil rychlostní zkoušku Fafe 1, ale krátce po ní musel nadějný polský pilot Hubert Ptaszek svou Škodu Fabia R5 zastavit, protože si Szczepaniak stěžoval na bolesti zad.

"Ano, prvotní vyšetření už mám za sebou. Bohužel jsem utrpěl poranění páteře po průjezdu prvním skokem na rychlostní zkoušce Fafe 1. Následoval druhý a ten mě dorazil. Je to škoda, bylo to už v závěru rychlostní zkoušky. Díky všem za podporu. Teď musím věnovat nějaký čas rehabilitaci a návratu do formy," vzkázal z nemocnice spolujezdec, který v minulosti jezdil také po boku Roberta Kubicy."Hubert jel velmi dobře, někdy ještě lépe než skvěle při pohledu na to, jak málo zkušeností stále má," chválil Maciej Szczepaniak Ptaszka.

Teď je možné, že Szczepaniak vynechá několik závodů, proto není vyloučeno, že Ptaszek bude muset využít služeb jiného spolujezdce.

Nepovedený průjezd osudným skokem můžete vidět v následujícím videu v čase 0:18.


O autorovi
Lukáš Chum
Komentáře
Nejčtenější články
O čem se mluví?