I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Kopáček: Máme co napravovat a začneme hned

Mistrovství České republiky
Karel Špaček
01. července 2016 - 08:57
790×
3 minuty čtení

Už za pár dní zavrčí motory na mladoboleslavské Rally Bohemia, už desítky let patřící k nejznámějším českým automobilovým soutěžím. Na jejím startu nebude chybět ani dvojice Václav Kopáček - Barbora Rendlová, která závodí v barvách týmu Duck Racing Subaru ČR a které zatím patří stříbrná pozice mezi produkčními vozy národního šampionátu.

Kdo zná Václava Kopáčka, nemůže pochybovat o tom, jak moc jej mrzí (malé, ale osudné) zaváhání na Rally Hustopeče, které stálo jezdce týmu Duck Racing Subaru ČR vedení v průběžném pořadí národního šampionátu třídy 3. Na nadcházející Rally Bohemia proto má blovický závodník jasný cíl: „Určitě chceme dokončit obě etapy soutěže, pro boj o titul mezi produkčními vozy potřebujeme teď zejména co nejvíce bodovat,“ zamýšlí se Kopáček a pokračuje: „Máme dvojnásob co napravovat, vždyť se nám nepovedla nejen minulá soutěž, ale i loňská účast v Mladé Boleslavi. Tehdy se nedařilo ani mně, ale ani našemu tehdejšímu soukromému vozu - dojeli jsme s ním jen na RZ 4, kde nás vyřadila porouchaná převodovka. Mrzelo nás pak i nedorozumění s organizátory, o to víc toužíme vyhnout se všem potížím a soutěž absolvovat zcela ´na pohodu´. Musíme se zkrátka na náš výkon plně soustředit, čeká nás opět velmi těžká soutěž. Pokud bude to pravé letní počasí, je navíc zřejmé, že budou na dlouhých rychlostních zkouškách hodně trpět pneumatiky. Zejména v jejich posledních kilometrech se tak musíme vyhnout chybám, opotřebované obutí už by nemuselo mít ideální vlastnosti a nemuselo by nás udržet na cestě. Znovu musím opakovat, chceme soutěž především dokončit.“

Bílomodrý vůz Subaru Impreza WRX STI tak za pár dní opět roztočí naplno kola v okolí Mladé Boleslavi a Turnova, o uplynulém víkendu byl ale výstavní atrakcí na největším benefičním autosalonu v ČR, na akci zvané Motor Open Plzeň Plaza. Charitativní akce přilákala hodně návštěvníků a do stánku týmu Duck Racing Subaru ČR přišlo i hodně dětí, což potěšilo také Kopáčkovu spolujezdkyni Barboru Rendlovou: „Líbilo se jim naše auto a mnohé z nich také využily možnosti navrhnout mu třeba úplně jiný kabát. Malování ostatně bavilo i nás, a tak jsme nakonec neodolali ani my s Vendou a také jsme se pokusili se nad designem našeho Subaru zamyslet. Byl to zkrátka příjemný víkend a my věříme, že podobně příjemný bude i ten nadcházející.“Cestou z Plzně se tým stal i hostem golfového turnaje v rámci Motorsport Golf tour 2016, kde bílomodré auto též budilo velký zájem účastníků, pak ale už došlo na finální fázi příprav před náročnou Rally Bohemia. Při ní poveze Impreza startovní číslo 22, jejím společníkem bude v týmu Duck Racing i historický vůz BMW 3,0 CS, který pojede v kategorii „Legend“ a bude mít označení L2. Jeho pilotem bude zakladatel týmu Petr Kačírek: „Těším se, že po delší době opět provětráme našeho krasavce, se kterým jsme již dvakrát absolvovali mexický závod La Carrera Panamericana. Divákům určitě udělá radost zvuk jeho šestiválce a i my se s ním budeme snažit předvádět hezké průjezdy. Když říkám my, musím doplnit jméno svého spolujezdce. Tím premiérově bude známý závodník Lumír Firla, což je navíc zárukou, že v autě se nudit nebudeme. Na dálku budeme samozřejmě držet palce i Vendovi s Barborou a já věřím, že letošní Bohemii i oni zvládnou tak, aby na ni vzpomínali jen v dobrém.“ Doplňme ještě, že soutěž startuje v Mladé Boleslavi v sobotu odpoledne, cílová rampa bude na posádky čekat v neděli.

Komentáře
Reklama

Související články


Kopáčkův návrat na vítězné vlně
10. října 2019 - 12:14   


Rally magazín 06/2021
27. července 2021 - 11:24   MOGUL Test Rally v Sobotu v Sosnové i s diváky
16. června 2020 - 14:07   

Nejčtenější články
O čem se mluví?