I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Opel ADAM Cup startuje do třetí sezony

Rallysprint série
Martin Hejral
29. března 2017 - 21:12
1275×
4 minuty čtení

  • Do nové sezony ADAM Cupu s novým partnerem: LENZ
  • Tomáš Hauptvogel, moderátor FTV Prima pojede jako pilot celý pohár
  • „ADAM jede pro Adama“: Charitativní projekt pro malého Adama
  • Už tři vozy Opel ADAM R2 v českém šampionátu
  • Opel partnerem Barum Czech Rally 2017


Ageus Rallysprint 2017 (mezi fanoušky známější jako „Rallysprint Kopná“), který se jede 7. a 8. dubna 2017, představuje start značkového šampionátu Opel ADAM Cup do jeho už třetí sezony. Do nového ročníku českého rallysprintového mistrovství vyjedou posádky, pro které promotér (XTG motorsport) připravil kvalitnější servisní zázemí a šampionát získal i nového hlavního partnera - společnost LENZ. Účastníci LENZ ADAM Cupu se i letos svezou v některých etapách „velkých“ dvoudenních rally. Významným momentem sezony 2017 je partnerství Opelu s Barum Czech Rally Zlín. A v tuzemském rallyovém šampionátu se objeví hned tři české posádky ostřejších vozů Opel ADAM R2.

Výborná sezona 2016


Loňská sezona Opel ADAM Cupu ukázala, že koncept dostupného závodění na „dospělé“ technice je populární a má budoucnost:

„Potvrdilo se, že pohárový ADAM je optimálním vozem pro všechny, kteří uvažují o vstupu do světa automobilových soutěží,“ komentuje dva uplynulé ročníky Opel ADAM Cupu zástupce promotéra XTG motorsport Zdeněk Pekárek. „V Opel ADAM Cupu vloni odstartovalo celkem deset posádek, což z šampionátu dělalo nejsilnější tuzemský značkový pohár řady posledních let.“


Loňská sezona Opel ADAM Cupu znamenala nástup dravého mládí: Zatímco první ročník 2015 vyhrál velezkušený Josef Peták, vloni se už prosadil reprezentant nejmladší generace Matěj Kamenec, který ale o svůj pohárový triumf musel tvrdě bojovat až do posledního závodu sezony.

Do dalšího ročníku s hvězdou FTV Prima


„S Opel ADAM Cupem jsme jednoznačně vzbudili v českém rallysportu velkou pozornost - a letos ukážeme ještě více,“ říká Pavel Šilha, generální ředitel českého a slovenského zastoupení značky Opel. „Jsme samozřejmě nadšeni, že náš šampionát plní své hlavní poslání, totiž výchovu začínajících pilotů – to dokládá např. přestup dvou loňských pohárových jezdců do vyšší kategorie R2, přičemž jeden z nich pojede přímo s vozem Opel ADAM R2. A moc nás těší i fakt, že LENZ ADAM Cup letos pojede i Tomáš Hauptvogel, populární „tvář“ FTV Prima.“


„O této chvíli jsem snil od doby, kdy jsem poprvé držel v ruce volat, tedy zhruba od dvou let. Plní se mi obrovský životní sen,“ říká nadšeně moderátor Tomáš Hauptvogel. „Lepší vstup do světa rally než přes LENZ ADAM Cup jsem si nemohl přát: Těším se na čistokrevný soutěžák ADAM Cup se skvělým závodním podvozkem a sekvenční převodovkou, který ale zároveň není přemotorovaný a dovolí mi krok po kroku pilovat techniku jízdy.“


Tomáš a ADAM pojedou pro Adama


Start v LENZ ADAM Cupu není pro Tomáš Hauptvogela čistě jen o závodění, ale i o pomoci: „Moji kamarádi mají syna Adama, kterému bylo ve 13 měsících diagnostikováno vzácné genetické onemocnění. Napadlo nás tedy, že odstartujeme i charitativní projekt „ADAM jede pro Adama“ a v průběhu rally-sezony se budeme snažit vybrat nějaké peníze, které by Adamovi mohly pomoci.“


Nabitý kalendář a lákavé prémie


Pohárový kalendář LENZ ADAM Cupu 2017 obsahuje celkem sedm podniků: Rally Kopná, Rally Vyškov, Rally Jeseníky, premiérově v rámci dvoudenních soutěží Rally Hustopeče a stejně jako loni i Rally Příbram a Barum Czech Rally Zlín. V případě „velkých“ dvoudenních rally bude do LENZ ADAM Cupu započítávána pouze úvodní etapa. Vrcholem sezony bude opět německá 3-Städte Rallye, kde zároveň proběhne i finále německého poháru ADAC Opel ADAM Cup.

Kromě sběru zkušeností nabízí LENZ ADAM Cup i lákavé finanční a věcné prémie v celkové výši přes 400 tisíc Kč, za absolutní umístění pak ve výši 150 tisíc Kč. Pohár se jede na pneumatikách Pirelli, takže účastníci se zároveň stanou i účastníky Pirelli cupu, kde se také mohou dostat k zajímavým výhrám. Velkým lákadlem je také možná podpora startu nejúspěšnějšího mladého jezdce českého LENZ ADAM Cupu v příští sezoně německého poháru ADAC Opel Rallye Cup.

Er-dvojky posilují


O kategorii nad vozy pro Opel ADAM Cup stojí výkonnější speciály ADAM R2, které jsou díky výrazným úspěchům továrních pilotů týmu Opel Motorsport v ostře sledovaném evropském šampionátu ERC žádaným artiklem. Výtečnou reklamu vozu ADAM R2 udělali Emil Bergkvist a Marijan Griebel, absolutní vítězové juniorského šampionátu ERC 2015 resp. 2016. V ČR do sezony 2017 vyjedou hned tři tuzemské posádky vozů Opel ADAM R2 – loňské piloty Barčáka a Nekvapila letos doplní Hordossy, který ještě vloni pilotoval ADAM Cup.Opel partnerem Barum Czech Rally Zlín


Po úspěšné loňské premiéře bude Opeli i letos partnerem Barum Czech Rally Zlín, jediného tuzemského podniku započítávaného do evropského rallyového šampionátu.

„Opel se vždy snaží o partnerství se špičkami v oboru – a navázání úzké spolupráce s nejvýznamnější tuzemskou soutěží této filozofii perfektně odpovídá,“ říká Pavel Šilha.


Opel a jeho vozy budou na srpnové Barum Czech Rally pořádně vidět: Díky vstřícnosti pořadatelů se na start soutěže postaví i piloti LENZ ADAM Cupu, nebudou chybět tuzemské er-dvojky, řada Opelů bude sloužit jako pořadatelské a servisní vozy... a protože německý tovární tým Opel Motorsport považuje Barum Czech Rally Zlín za jeden ze třech nejdůležitějších podniků sezony vůbec, přijede do Zlína kompletní špička továrního týmu Opel Motorsport s vozy ADAM R2 i řada „soukromníků“.

Kalendář LENZ ADAM Cup 2017
7. - 8. dubnaAgeus Rallysprint
5. - 6. květnaRally Vyškov 2017
16. - 17. červnaRally Hustopeče (jedna etapa)
25. - 27. srpnaBarum Czech Rally Zlín (jedna etapa)
15. - 16. záříRally Jeseníky
6. - 8. říjnaRally Příbram (jedna etapa)
20. - 21. října3. Städte Rallye (Německo)

Komentáře
Reklama

Související články
Matěj Kamenec do čela XTG Opel ADAM Cupu
03. srpna 2016 - 07:58   
Bronzová jízda od startu do cíle
04. května 2022 - 08:22   

Druhá příčka z Kopné příslibem na Šumavu
02. května 2022 - 18:25   Nejčtenější články
O čem se mluví?