I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Na startu Rallye Šumava Klatovy 2017 se objeví hned 2 tovární týmy

Mistrovství České republiky
Lukáš Chum
15. dubna 2017 - 16:27
7683×
2 minuty čtení

Klatovští pořadatelé již seřadily seznamy přihlášených na jejich soutěže dle startovních čísel, přičemž můžeme vidět, že na Rallye Šumava Klatovy 2017 se přihlásilo 65 posádek, na Historic Vltava Rallye se jejich počet zastavil na čísle 76 a na Rallye Šumava Legend na 18.

Se startovním číslem 1 již příští týden na Rallye Šumava Klatovy odstartuje Jan Kopecký, který zde bude obhajovat své loňské prvenství s továrním týmem Škoda Motorsport. Nic nebude bránit ani v navázání na souboj mezi Václavem Pechem a Janem Černým z Valašské rally. Jejich speciály Ford Fiesta R5 a Škoda Fabia R5 povezou na Šumavě startovní číslo 2 a 3. Zajímavé bude také určitě sledovat na kolik se na úzkých šumavských cestách Kopeckému oba zvládnout přiblížit. Chybět nebude ani Jan Dohnal s Fordem Focus WRC nebo se shodnými speciály Fiesta R5 Roman Odložilík a mezi diváky svými divokými průjezdy oblíbený Martin Vlček. Jaromír Tarabus se po Kopné na klatovsku vrátí do vozu kategorie S2000, se kterým bude mít boj o přední příčky proti "R5-kám" značně ztížený. Zpestřením bude start Daniela Landy, který před Valašskou rally oznámil dvouletý program s vozem Škoda Fabia R5.

Ptáte se, kdo je druhým továrním týmem, který bude na Rallye Šumava Klatovy startovat když už jsme špičku zmínili? Je to Opel Motorsport s mladou závodnicí Tamarou Molinaro. Tato devatenáctiletá Italka, kterou podporuje i rakouský multišampion Raimund Baumschlager, odstartuje s vozem Opel Adam R2 a startovním číslem 43.

Devatenáctiletá italská závodnice Tamara Molinaro při rozhovoru na úvodní soutěži mistrovství Evropy 2017 na Azorských ostrovech (Foto: FIA ERC)


Mezi favority Historic Vltava Rallye můžeme jednoznačně zařadit loňského vítěze Nora Jensena, který letos do Klatov přiveze BMW M3. Adepty na vítězství budou také piloti vozů Porsche v čele s Matsem Myrsellem a pozadu nebudou ani Lancie Stratos HF.Mapy rychlostních zkoušek budou zveřejněny v pondělí 17. dubna večer, sledujte proto náš web I-MOTORSPORT.cz, přineseme vám mapy mezi prvními!

O autorovi
Lukáš Chum
Komentáře
Reklama

Související články

Sedmé vítězství Honzy Kopeckého na Šumavě
11. května 2022 - 08:52   

Rally magazín 04/2022
18. května 2022 - 08:07   


Úspěch Dominika Stříteského na Šumavě
15. května 2022 - 17:08   

Adam Březík: Plán pro Šumavu jsme splnili
12. května 2022 - 14:07   Nejčtenější články
O čem se mluví?