I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Vznikl nám potají nový lídr? Holzer se rozpovídal o nové Corse R5 [FOTO&VIDEO]

Mistrovství Evropy
Lukáš Chum
19. května 2017 - 01:56
2544×
1 minuta čtení

Rodina vozů specifikace R5 se neustále rozrůstá. Dnes byl v Portugalsku při dalším pokračování mistrovství světa oficiálně představen koncept nového závodního speciálu Opel Corsa R5.

Nutno podotknout, že tento speciál pochází prozatím ze soukromých rukou týmu Opel Holzer Firmengruppe, který ho dokončil ve spolupráci s 3MB Performance. Samotná automobilka se již dříve stavbou vozu R5 zaobírala, avšak poté tuto myšlenku opustila a plně se věnovala vývoji modelu Adam R2, jenž patří na špic ve své kategorii.

Günther Holzer, vedoucí projektu: "Před pěti lety jsme vyvíjeli Adam R2. Tento vůz nyní patří mezi nejlepší vozy ve své kategorii, můžeme se pyšnit s již více než 60 prodanými kusy. Stejným směrem cílíme i novou Corsu R5, na níž pracují také technici, kteří stojí za úspěchy v kategorii R2. Opel od samotného začátku vývoje pravidelně informujeme, ale nakonec jsme projekt realizovali zcela nezávisle. Nyní před námi stojí další výzva - musíme Opel přesvědčit o kvalitách tohoto vozu a o jeho síle na zákaznickém trhu. Už nyní jsme na homologaci plně připraveni, ale ten nejdůležitější krok nyní stojí před Opelem, jakožto výrobcem tohoto modelu."


Günther Holzer dále prozradil, že na vývoji se podílel také jeden z pilotů, který již má s vývojem vozu specifikace R5 zkušenosti. Jeho jméno ale prozradit odmítl.

Opel se v dohledné době chystá představit faceliftovaný model Corsa a nezbývá nám tak než doufat, že vezme tuto iniciativu v potaz a přiloží ruku k dílu.Zdroj – Foto: Facebook (PlaneteMarcus, Carlos da Silva, ...)

O autorovi
Lukáš Chum
Komentáře