I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Mikkelsen je z testování spokojený

Mistrovství světa
Ondřej Tichý
08. června 2017 - 18:48
829×
2 minuty čtení
AKTUALIZOVÁNO: 08. června 2017 - 18:51

Vítěz posledního podniku sezóny 2016 letos nejvyšší ligu částečně opustil – doposud se mu nepodařilo sehnat angažmá v žádném ze současných továrních týmů startujícími s vozy WRC. Na světových tratích jsme ho ale přeci jen mohli vidět a to při startech s mladoboleslavskou Škodou Fabia R5. S tímto vozem startoval letos celkem třikrát, z toho inkasoval hned dvě vítězství ve své třídě a sedmé místo celkově. Při posledním startu ale v poslední rychlostní zkoušce na Rally de Portugal havaroval a přenechal tak prvenství Pontusi Tidemandovi, jedoucímu rovněž s Fabií R5.

Nyní ale před Mikkelsenem stojí další výzva a to start s továrním Citroenem C3 WRC na trati Rally Sardinie. Tým Citroen racing jej angažoval zatím pouze na tuto soutěž a zda-li bude spolupráce pokračovat ukáže pravděpodobně až výsledek jeho účinkování na tomto podniku Mistrovství světa v rally.

Před samotným startem Andreas Mikkelsen absovoval ještě test, kde si odbyl premiéru za volantem tohoto francouzského speciálu.

„Před testem jsem byl trochu nervózní z toho, jestli se adaptuju na rychlost Citroenu,“ nechal se slyšet Mikkelsen. To samé se mi stalo i předtím u testování s Hyundaiem. Nakonec to ale bylo v pohodě. Pocit z rychlosti ‚cé-trojky‘ pro mě byl normální, a když jste na dobré úrovni po delší čas, zvyknete si. Když se podíváte na Elfyna Evanse, který vloni jel celý rok ve WRC2, ale vrátil se a v Monte Carlu zajížděl nejrychlejší časy.“
Osmadvacetiletý Nor ujel v rámci předstartovního testu necelých 300 km a sám byl s výsledkem spokojen.

„Test se podařil, bylo opravdu fajn být zpátky v pořádném autě a není pochyb, že C3 je rychlé auto. V týmu mě všichni přijali a je vidět, že jsou správně motivovaní. Intenzivně pracují a snaží se jejich vůz stále zlepšovat. Doufám proto, že jim budu schopný v tomto pomoci. Jak jsem řekl, C3 je rychlé auto, ale je zde ještě potenciál jej dál zrychlovat.“


Mikkelsen by měl na Sardinii začít s nastavením Stephana Lefebvreho a postupně si jej přizpůsobovat pro svůj styl jízdy. Dle dosavadních výsledků na sardinském shakedownu mu toto nastavení poměrně vyhovuje – zajel zde pátý nejrychlejší čas se ztrátou 1,3 vteřiny na nejrychlejšího Daniho Sorda. Shakedown sice není o rychlosti, ale i tak se zdá, že Mikkelsen na Citroen C3 WRC najdou brzy společnou notu.
Zdroj – Facebook Citroen Racing, autosport.com

O autorovi
Ondřej Tichý
Komentáře
Reklama

Související článkyKris Meeke se vrací do WRC
10. října 2018 - 15:29   

Erik Cais obhájil prvenství na Kopné
02. května 2022 - 10:08   

Rally magazín 09/2020
19. listopadu 2020 - 18:37   Nejčtenější články
O čem se mluví?