I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Jan Kopecký a Pavel Dresler zaznamenali 4. vítězství v řadě v českém šampionátu

Mistrovství České republiky
Škoda Motorsport
20. června 2017 - 16:53
791×
2 minuty čtení

Posádka Jan Kopecký/Pavel Dresler (CZ/CZ) týmu ŠKODA Motorsport mířili suverénně za čtvrtým vítězstvím v řadě. Český šampión ho ztratil jen krátce po čtvrté rychlostní zkoušce, během níž měl se svým vozem ŠKODA FABIA R5 defekt. Po šesté rychlostní zkoušce získal opět vedení a tuto pozici již bezpečně před mnoha nadšenými fanoušky Rally Hustopeče kontroloval. Defekt postihl na poslední rychlostní zkoušce první etapy také týmové kolegy Pontuse Tidemanda/Jonase Anderssona, kteří se následně s vozem ŠKODA FABIA R5 probojovali na páté místo.

V pátek byl na prvních dvou rychlostních zkouškách Rally Hustopeče nejrychlejším mužem startovního pole Jan Kopecký. Ve čtvrté rychlostní zkoušce ho ale postihl defekt, který jej stál 20 sekund času a průběžné vedení.

„Stalo se to během brzdění při kompresi, nic jsem netrefil, ale pneumatika se vyfoukla,“ vysvětloval překvapený český šampion.


Jezdci Fordu, Václavu Pechovi, se stalo to samé, a tak se do čela dostala posádka Pontus Tidemand/Jonas Andersson (ŠKODA FABIA R5). V rychlostní zkoušce číslo šest ale defekt postihl také švédskou posádku. Byli nuceni jet na prázdné pneumatice více než deset kilometrů, což je stálo téměř minutu a půl. Tím se propadli na devátou pozici v průběžném hodnocení a jejich týmoví kolegové Kopecký/Dresler se dostali na první místo.Během posledního dne měli Jan Kopecký a Pavel Dresler své vedení plně pod kontrolou a jejich vítězství již nebylo ohroženo. Český šampion zaznamenal pět nejrychlejších časů a má nyní velmi dobrou pozici pro dosažení svého letošního cíle, kterým je již třetí celkové vítězství v šampionátu v řadě.

Šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek byl spokojený: „Po vítězství ve WRC 2 na Italské rally na Sardinii byli Jan a Pavel téměř k neporažení také na domácích tratích. Pontus a Jonas před nadcházející asfaltovou Německou rally světového šampionátu World Rally Championship zlepšili svůj jízdní styl na asfaltovém povrchu.“


V cíli Jan Kopecký se spolujezdcem Pavlem Dreslerem oslavovali vítězství.

„Byla to napínavá rally, ale opět musím poděkovat svému týmu, který mi poskytl tak vynikající vůz,“ vysvětloval Kopecký.
Týmový kolega Pontus Tidemand soutěž hodnotil těmito slovy: „Skvělé rychlostní zkoušky a fantastickou atmosféru na českém šampionátu jsem si opravdu užíval.“


Číslo dne: 13


Od Velšské rally v roce 2016 a více než devíti měsících ŠKODA Motorsport vyhrála v řadě celkem 13 rally světového šampionátu World Rally Championship (WRC 2) a českého šampionátu (MČR) v řadě.

Komentáře
Reklama

Související články

Sedmé vítězství Honzy Kopeckého na Šumavě
11. května 2022 - 08:52   

Rally magazín 04/2022
18. května 2022 - 08:07   


Hustopečská rally finalizuje svou podobu
19. dubna 2022 - 09:12   

Rally magazín 06/2021
27. července 2021 - 11:24   


Úspěch Dominika Stříteského na Šumavě
15. května 2022 - 17:08   

Nejčtenější články
O čem se mluví?