I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Sébastien Loeb se vrací do Citroënu, již brzy usedne do speciálu C3 WRC

Mistrovství světa
Lukáš Chum
26. července 2017 - 14:38
3602×
2 minuty čtení

Přinášíme pouze několik minut starou informaci z Finska, kde tovární tým Citroën Racing oznámil návrat multišampiona Sébastiena Loeba do svého speciálu C3 WRC. Třiačtyřicetiletý Francouz se stal společně s koncernem PSA jedním z nejúspěšnějších jezdců v motorsportu.

Právě skupina PSA mu umožnila vyzkoušet rally, okruhy, cross-country, rallycross i jízdu do vrchu. Ani to však není vše, čím Sébeastien Loeb žije. Startuje také v národní soutěži s Peugeotem 306 Maxi nebo Peugeotem 208 R5 T16 obsluhovaným jeho vlastním týmem. Mimojiné se svezl i v monopostu formule 1 stejně jako před nedávnem jeho krajan Sébastien Ogier. Nechybí mu ani zkušenost ze slavného Le Mans.Sébastien Loeb usedne za volant Citroënu C3 WRC při privátním testu na asfaltu běhěm několika následujících týdnů. Dostane tak příležitost zjistit, jak se chová C3 ve specifikaci WRC 2017. Je to speciál mnohem rychlejší a silnější než ten, se kterými spoustu let závodil v mistrovstvív světa. Je to také příležitost pro Citroën Racing získat cenou zpětnou vazbu.

Loeb se tak vrátí mezi "červeno-bílé", se kterými nastartoval svojí kariéru, jež vedla k 9 titulům mistra světa v rally, k úchvatným rekordům a také k úspěšnému partnerství v šampionátu cestovních vozů WTCC. Loebovou prioritou ale i nadále zůstává Rally Dakar 2018 a mistrovství světa v rallycrossu.Sébastien Loeb: "Díky PSA můžeme nyní zformovat jednotný a velký tým. Ve stejnou chvílí můžu závodit v cross-country a v mistrovství světa v rallycrossu s Peugeotem a zároveň můžu také přinést mé zkušenosti do Citroënu na testování C3 WRC. Nemůžu se dočkat až sednu za volant aktuálního speciálu C3 WRC a až si vyzkouším, jak se technologie posunula za tu dobu, co jsem pryč. Stále jsem pro rally nadšený. Ze všech disciplín, které jsem za těch pět let vyzkoušel, je rally ta, kterou stále miluji nejvíce."


Jean-Marc Finot, hlava PSA Motorsport: "Sébastien sdílí hodnoty skupiny PSA. To je fundamentální důvod, proč se jeho kariéra s Citroënem a následně s Peugeotem proplétala tolik let. Je absolutně sladěný s týmovým duchem a je jeden ze základních týmových pilířů."

O autorovi
Lukáš Chum
Komentáře
Reklama

Související články
Rally magazín 01/2022
23. února 2022 - 09:03   

Rally magazín 04/2020
05. června 2020 - 09:21   


Kris Meeke se vrací do WRC
10. října 2018 - 15:29   

Nejčtenější články
O čem se mluví?