I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Citroën vyjel s novým vozem C3 R5, podívejte se na první fotografie!

Mistrovství Evropy
Lukáš Chum
04. září 2017 - 21:34
1619×
1 minuta čtení

Citroën Racing představil svojí novou zbraň, se kterou by se chtěl stát znovu plně konkurenceschopným na poli vozů specifikace R5. Craig Breen, Stéphane Lefebvre a Yoann Bonato dnes poprvé testovali nový speciál C3 R5. Ten se stane nástupcem modelu DS3 R5, který byl na trh vpuštěn v roce 2013 a v dnešní době již technicky zaostává za duem Škoda Fabia R5 a Ford Fiesta R5. Citroën plánuje homologaci vozu v roce 2018 a do té doby se chce plně věnovat jeho vývoji.

"Tento týden jsme dosáhli důležitého milníku. Spustili jsme vývojové testy vozu, který je již velmi blízko k finálnímu produktu," řekl Yves Matton, šéf týmu Citroën Racing. "Cíl je jasný. Chceme, aby Citroën C3 R5 stanovil nové normy v této kategorii pro výkonnost, spolehlivost a řízení nákladů. K vytvoření zcela nového produktu jsme využili veškeré zkušenosti týmu Citroën Racing z mistrovství světa. Zúčastnili se také naši přední dodavatelé jako je Sadev nebo Reiger."
"Testujeme na několika typech povrchů, abychom vozidlo opravdu připravili. Pracujeme také na základním nastavení." říká Pierre Budar, ředitel pro vývoj zákaznických závodních vozů. "Můžeme říci, že mezi vozy C3 R5 a C3 WRC existuje přímé napojení. Například bezpečnostní klec obou vozů byla navržena stejnými inženýry nebo jsme zkopírovali některá řešení právě ze speciálu C3 WRC. Turbomotor o objemu 1,6 litru vyvinul Citroën Racing na bázi sériově vyráběného motoru. Nový speciál má velký potenciál z hlediska výkonu a spolehlivosti, protože jsme vybrali ty nejlepší dodavatele. Obecně řečeno, tento nový produkt splňuje požadavky našich zákazníků."


O autorovi
Lukáš Chum
Komentáře
Reklama

Související článkyKris Meeke se vrací do WRC
10. října 2018 - 15:29   Nejčtenější články
O čem se mluví?