I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Václav Pech s Petrem Uhlem míří na Rally Příbram

Mistrovství České republiky
Václav Pech Media
04. října 2017 - 19:47
423×
1 minuta čtení

Posádka EuroOil - invelt teamu, Václav Pech - Petr Uhel, již netrpělivě vyhlíží start Rally Příbram, která patří mezi oblíbené soutěže plzeňské dvojice, možná i proto, že zde Václav s Petrem se svými šesti absolutními výhrami vévodí historickým tabulkám a samozřejmě i díky blízkosti domácí Plzně.

„Příbramská rally má svůj nezaměnitelný charakter, který je daný hlavně podzimním počasím. Ráno se zde často vyskytují mlhy, bývá chladno, vlhko a to v kombinaci se spadaným listím dělá rychlostky dost uklouzané. V poslední době má tahle soutěž rychlejší charakter a toho jsme dokázali využít v loňském roce, kdy jsme tady startovali s Porsche. Skoro celou soutěž jsme vedli, ale v závěru začalo pršet a my nedokázali jen s poháněnou zadní nápravou na vodě první místo udržet. I přesto to byl asi nejhezčí závod, který jsme s Porsche odjeli. Minulý týden, jsme s letošním Fordem fiesta R5 testovali nové nastavení a tuhost podvozku, speciálně na rychlostky, které nás na Příbrami čekají a zase víme o autu o něco víc. Je až neuvěřitelné, jak citlivě reaguje třeba na změnu výšky o pouhý milimetr,“ říká Václav Pech před startem Rally Příbram.
Pořadatelé i v tomto roce zvolili harmonogram soutěže tak, že rally startuje v sobotu 7. října ráno z letiště v Dlouhé Lhotě, kde je po celý závod i servis. Cíl je v neděli 8. října odpoledne po celkem 16 rychlostních zkouškách a téměř 586 km tratě tamtéž. Václav Pech s Petrem Uhlem odstartují s Fordem Fiesta R5 se startovním číslem 2 a divákům se představí už při slavnostním startu, který proběhne v pátek na náměstí T. G. Masaryka v Příbrami. EuroOil - invelt team zve všechny fanoušky motosportu do Příbrami.

Komentáře
Reklama

Související články
48. Rallye Český Krumlov odložena
23. března 2020 - 23:48   

Klatovské soutěže odloženy
16. března 2020 - 12:41   Racing 21 převzal druhé Polo GTI R5 [FOTO]
19. září 2019 - 13:10   

Oznámení o zrušení 40. SVK Rally Příbram
22. května 2019 - 10:12   

Pech představuje závodní vůz na sezónu 2020
16. března 2020 - 10:52   


Také zajímavé...