I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Valašská rally ValMez nabírá svou podobu

Mistrovství České republiky
Tomáš Plachý
08. prosince 2017 - 11:41
677×
2 minuty čtení

Nedávné zveřejnění kalendáře Mistrovství České republiky v rally 2018 znamená pro fanoušky rally jednu jistotu. Prvním podnikem sedmidílného seriálu bude 37. ročník Valašské rally ValMez. Populární soutěž se uskuteční ve dnech 23. - 25. března 2018.

Valašská rally ValMez 2018 otevře, stejně jako letos na jaře, seriál dvoudenních automobilových soutěží. Centrem rally a hostitelem hlavního doprovodného programu se posedmnácté stane město Valašské Meziříčí. Kopřivnický polygon automobilky Tatry pak poskytne účastníkům valašské automobilové soutěže servisní zázemí.

S podobou letošního jarního šestatřicátého ročníku zůstane shodný formát závodu: pátek až neděle. Kromě tradičních předstartovních procedur odstartuje rally oficiálně na valašskomeziříčském náměstí v pátek v podvečer přejezdem soutěžních posádek přes rampu. Na centrální plochu města se posádky vrátí v neděli odpoledne.V sobotu zahájí sportovní část programu rally shakedown v Kopřivnici a následný ostrý start z prostoru servisní zóny. Od tohoto momentu čeká na posádky mnoho novinek. Některé měřené úseky doznaly zásadních změn, další se do harmonogramu Valašské rally ValMez vracejí po mnoha letech a připravovány jsou rovněž úseky, které budou mít při Valašce premiéru.

„Pracujeme na přípravě nového ročníku v duchu toho, co jsem sliboval. Chceme vrátit Valašku na úseky, které byly v minulosti součástí našeho závodu. Po sérii jednání si troufám tvrdit, že se nám to daří a na posádky čeká technická a sportovně náročná soutěž. Už nyní chci všechny zájemce o start uklidnit. Na polygonu v Kopřivnici plánujeme odjet méně než deset procent celkové délky rychlostních zkoušek,“ naznačuje předseda organizačního týmu Jaromír Tomaštík.


Na detailnější informace ohledně trati je samozřejmě zatím brzy. Avšak již nyní je možné prozradit, že pracovní harmonogram obsahuje 15 RZ situovaných do osmi úseků. Pořadatelé očekávají při celkové kilometráži přibližně 600 km, 160 až 170 km měřených testů. Sedm v sobotní a dalších osm pak v nedělní etapě. Včetně dvou průjezdů na polygonu Tatra.„Na polygonu nepojedeme ani okruhový, nýbrž klasický test ve stylu rychlostní zkoušky. Další dvě divácké zkoušky chystáme na sobotní večer a na neděli do Valašského Meziříčí. Osobně ale předpokládám, že o vítězi sedmatřicáté Valašky se rozhodne někde jinde. Máme připraveny jeden více než dvacetikilometrový úsek a další tři s délkou nad deset kilometrů. Každý z nich jistě prověří rychlost posádek i přípravu vozů na novou sezonu,“ odkrývá pořadatelské karty Jaromír Tomaštík.


Informačním kanálem 37. Valašské rally ValMez 2018 se stane postupně aktualizovaná internetová stránka www.valasskarally.cz, informace k soutěži naleznou zájemci také na facebookovém profilu Valašská Rally Valmez.

Komentáře
Reklama

Související články
48. Rallye Český Krumlov odložena
23. března 2020 - 23:48   

Klatovské soutěže odloženy
16. března 2020 - 12:41   

Teď bojujeme na důležitější frontě
20. března 2020 - 12:09   

Samohýl Škoda Team před startem sezony
18. března 2020 - 17:04   

Rally magazín 02/2020
25. března 2020 - 11:35   

Pech představuje závodní vůz na sezónu 2020
16. března 2020 - 10:52