I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Baumschlager je po havárii ve stabilizovaném stavu, už pomýšlí na návrat

Rakouské mistrovství
Lukáš Chum
16. března 2018 - 23:41
5991×
2 minuty čtení
AKTUALIZOVÁNO: 17. března 2018 - 18:38

AKTUALIZACE:


Raimund Baumschlager je i přes zlomeninu obratle již v dobré náladě. Po včerejší těžké havárii se stále nachází v nemocnici ve Štýrském Hradci, kde se momentálně podrobuje terapiím zmenšujícím bolest. V nejbližší době bude následovat vyšetření na magnetické rezonanci a teprve poté bude určen způsob léčby. Na návrat za volant zatím nemůže ani pomýšlet, proto musí odříct jak testování v nadcházejících týdnech v Mexiku, tak i účast na Azorských ostrovech se zákazníky svého týmu Norbertem Herczigem, Albertem von Thurn und Taxis a Fabianem Kreimem.Navzdory zranění je však Mundl v dobré náladě: "Jakmile mi to můj zdravotní stav dovolí, udělám všechno proto, abych se co nejdříve vrátil. Při zpětném pohledu na havárii můžu být vděčný vozu Škoda Fabia R5, že je konstruován tak bezpečně, jinak by moje nehoda mohla mít mnohem horší následky."
PŮVODNÍ ZPRÁVA:


Dnes odstartovalo rakouské mistrovství již tradiční Rebenland Rallye. Start sezony u našich jižních sousedů však neproběhl v příliš veselém gardu. Relativně velkou havárii totiž zaznamenal v šesté rychlostní zkoušce domácí matador a také testovací jezdec připravovaného speciálu Volkswagen Polo R5, Raimund Baumschlager.

Do té doby vedoucí Mundl, jak se také Baumschlagerovi přezdívá, navázal na loňskou sezonu a tahal se o desetinky s Niki Mayr-Mainhofem. To dokazuje i jejich rozestup po rychlostní zkoušce předcházející té, na které Baumschlager havaroval - činil rovnou půl vteřinu. Krátce po začátku šestého měřeného testu ale Baumschlager udělal chybu, ve 130 km/h vyjel z trati a spadl pět metrů hluboko mezi stromy, o něž se po velkém nárazu zastavil. Raimund Baumschlager si stěžoval na bolesti zad a jeho spolujezdec Pirmin Winkelhofer, který má zkušenosti i z mistrovství světa, utrpěl lehké poranění ruky. Oba byli následně transportováni na kontrolu do nemocnice, Baumschlager do Štýrského Hradce (Graz) a Winkelhofer do města Wagna. Po vyšetření se ukázalo, že Raimund Baumschlager má zlomený bederní obratel, spolujezdec byl z nemocnice propuštěn. Auto bylo po havárii velmi poškozeno, posuďte sami.

Soutěže v okolí jihorakouského města Leutschach se účastní také náš Jan Černý, který po dnešní etapě drží perfektní třetí místo absolutního pořadí. Startovní rampou zde projel i Roman Odložilík, ten ale odstoupil kvůli technické závadě na jeho Fordu Fiesta R5. Celkové jedenácté místo po první etapě drží další Čech, Tomáš Pospíšilík se Škodou Fabia R5, se kterou ho v letošní sezoně budeme vídat i na českých tratích.Výsledky můžete v průběhu celé zítřejší etapy sledovat živě zde.
Zdroj – Foto: Facebook

O autorovi
Lukáš Chum
Komentáře
Nejčtenější články
O čem se mluví?