I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Hyundai a Toyota mají zájem o Krise Meeka

Mistrovství světa
Marek Janeček
30. května 2018 - 18:36
1054×
2 minuty čtení

Minuý týden příšla nečekaná zpráva, že Kris Meeke je s okamžitou platností vyhozen z týmu Citroen Racing. Citroen tento krok odůvodnil „příliš vysokým počet nehod“. Meeka nebylo možné od tohoto oznámení zastihnout, ale zdroje blízké Meekovi uvádějí, že je velmi rozzlobený a smutný z takového kroku Citroenu. Šance na to, že ještě letos usedne do sedačky speciálu WRC, jsou velmi mizivé. Ale možnost na starty v roce 2019 tu je!

Alain Penasse z týmu Hyundai Motorsport si myslí, že Kris ještě nepatří do starého železa a ve WRC má co nabídnout.

„Aktuálně není možné Krise kontaktovat, ale vše záleží na trhu s jezdci. Není pochyb, že Kris Meeke je řidič, který dokáže vyhrát jednotlivé podniky WRC. Je velmi rychlý, ale také velmi nekonzistentní. To také v jeho kariéře několikrát dokázal. Má rychlost a není to jen jezdec, který by sbíral body. Je jako Jari-Matti Latvala, řidič, který je nekonzistentní, ale jednou nebo dvakrát do roka vyhraje soutěž. Máme zájem o všechny jezdce, hlavně o ty volné. Zatím je ale na vše celkem brzy a uvidíme, jak to dopadne.“ říká Penasse.
Penasse dodává, že Citroen nyní bude lákat jezdce, kteří nemají v roce 2018 stálou sedačku ve WRC a nejedou celý program mistrovství světa. To se týká hlavně Daniho Sorda a Haydena Paddona, kteří se dělí o místo ve třetím Hyundai i20 WRC.

„Dokáži si představit, že zde budou mít jezdci zájem nahradit Krise Meeka u Citroenu. Minulý rok nebyl Citroen hrozbou, ale letos se jim podařilo vyladit auto a dojíždějí na dobrých pozicích. Dani a Hayden letos jedou limitovaný program a pokud jim někdo nabídne za rok 7 odjetých soutěží, nebo plnohodnotný program, tak si myslím, že je to bude velmi zajímat. Nemyslím si, že právě tito jezdci budou chtít příští rok sdílet jedno auto.“ sděluje Penasse.


V roce 2015 byla Krisi Meekovi nabídnuta smlouva s Toyotou, ale on se rozhodl pro Citroen. Šéf Toyoty, Tommi Makinen, řekl, že má zájem si promluvit s Krisem o jeho budoucnosti.

Co se týče M-Sportu, tak Malcolm Wilson řekl, že je smutný vyhazovem Krise Meeka od Citroenu, neboť je to britský jezdec a výherce několik podniků WRC. Na otázku, zda by nabídl Krisi sedačku, avšak odpověděl, že nyní je se svým jezdeckým složením velmi spokojený.
Zdroj – autosport.com; Foto: Redbull content pool/Jaanus Ree

O autorovi
Marek Janeček
Komentáře
Nejčtenější články
O čem se mluví?