I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Jan Kopecký triumfoval mezi vinohrady už posedmé

Mistrovství České republiky
Tomáš Plachý
17. června 2018 - 12:05
976×
2 minuty čtení

Polovina všech čtrnácti ročníků hustopečské soutěže poznala jediného vítěze. Tím je tovární jezdec Jan Kopecký. S vozem Škoda Fabia R5, spolujezdcem Pavlem Dreslerem vyhrál počtvrté v řadě, celkově posedmé. Zároveň tím navýšil českou vítěznou sérii s „er pětkou“ na dvacet závodů.

Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem opanovali čtvrtý podnik MČR, AGROTEC PETRONAS rally, stylem start-cíl. Byli nejrychlejší v jedenácti z dvanácti rychlostních zkoušek. V cíli závodu disponovali více než minutovým náskokem před košickou dvojicí Martin Koči – Radovan Mozner jun. Souboj o stupně vítězů byl dalším tahákem hustopečské rally mezi vinohrady. Vystřídali se tam Polák Grzegorz Grzyb i Filip Mareš, ale s Martinem Kočim úspěšně zafinišoval Jan Černý. S Patrem Černohorským se během druhé etapy propracovali na třetí příčku, na kterou už nikoho do cíle nepustili.V produkční kategorii zvítězil v okolí Hustopečí Jan Jelínek s vozem Mitsubishi Lancer Evo IX, ve dvoukolkách se po dramatickém finiši radoval z prvenství Jan Talaš s Peugeotem 208 R2.

Ohlasy v cíli soutěže:Jan Kopecký: "Hustopečský závod je vždy výjimečný, jak pro fanoušky, tak i pro posádky. Často se jezdí smykem na šotolině, což je pro všechny atraktivní. Co se týká náskoku, kluci za námi mají nějaké měřítko, mohou se s námi měřit, porovnávat, dívat se, co jak děláme, co děláme jinak, mají šanci se pořád zlepšovat. Žádnou horkou chvíli jsme tady neměli, na druhou stranu jsem rád, že všichni naši konkurenti, kteří nějaký problém měli, to přestáli bez úhony, to je vždy hlavní. Nyní máme dvacet vítězství s Fabií R5 v řadě. Je to pěkná série, ale z pozice továrního týmu musí mít nejvyšší ambice.“


Martin Koči: „Určitě je příjemné, že jsme skončili druzí absolutně, hned za Honzou Kopeckým. To je fajn, ale pro nás byla priorita slovenské mistrovství, které bylo rozděleno do dvou dnů. Pátek nám kvůli penalizaci utekl, ale dnes jsme vyhráli stylem start-cíl. V polovině sezony tak máme opět s Grzegorzem stejný počet bodů. Ale cítím, že rychlostí máme navrch, což zkusíme potvrdit na dalších podnicích, které beru za naše domácí. Celkově mi tady asi více sedl pátek, i když jsem nakonec ve slovenském seriálu uspěl lépe v sobotu. Ale jinak těžké říci, každá erzeta byla svým způsobem těžká.“
Jan Černý: "Včera to nebylo úplně ono, ale dneska jsem se dobře vzbudil. Tahali jsme a užil jsem si to. Auto dnes fungovalo skvěle. Ráno jsem sice trošku chyboval a dostali jsme penalizaci 5 vteřin za retardér, i když nevím kde, ale asi jsme ho lízli. Museli jsme bojovat do poslední vložky a pro tyhle momenty to děláme. Na poslední zkoušce jsme jeli svoje tempo, nedíval jsem se nalevo napravo, jel jsem co umím a vyšlo to."


Oficiální stránky AGROTEC PETRONAS rally jsou www.agrotecrally.cz, řada novinek je dostupná i na facebookovém profilu Agrotec rally Hustopeče.

Komentáře
Reklama

Související články

Sedmé vítězství Honzy Kopeckého na Šumavě
11. května 2022 - 08:52   

Rally magazín 04/2022
18. května 2022 - 08:07   


Hustopečská rally finalizuje svou podobu
19. dubna 2022 - 09:12   

Rally magazín 06/2021
27. července 2021 - 11:24   Nejčtenější články
O čem se mluví?