I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

SVK Rally Příbram jako další výzva

Mistrovství České republiky
Jiří Šteg
12. října 2018 - 14:12
1037×
2 minuty čtení

Po úspěšném představení na Barum Rally nastupují posádky teamu VANČÍK MOTORSPORT na start 39. SVK Rally Příbram. Výkony předvedené při prvním startu na Barum rally byly tak trochu překvapením i pro team. Třetí místo uniklo posádce Jakeš-Machů o mizivé 3 desetiny sekundy.

Především výkon ve druhé etapě, kdy zaostala jen o 9,6 sekundy za továrním vozem Jana Kopeckého, potvrdil návrat do špičky. Posádka Březík-Omelka zvládla úspěšně nesnadný přechod z produkčního vozu do R5 a s časy na hranici první desítky byla do své drobné havárie příjemným překvapením.

VANČÍK MOTORSPORT doufá, že 39. SVK Rally Příbram potvrdí správnost směřování celého projektu a v cíli uvidíme posádky na co nejvyšších příčkách. Posádka Jakeš-Machů pojede opět na pneumatikách Hankook a oba vozy budou používat palivo MOL Racing Fuel Hi5, které přineslo zlepšení všech charakteristik motoru a na Barum rally se mimořádně osvědčilo. Team bude mít společné zázemí se svým partnerem, společností MOL Česká republika a zve k jeho návštěvě všechny diváky. Pro SVK Rally Příbram byla také společně připravena akce „Rally dětem“, ve které budou mít malí zájemci možnost nahlédnout do zákulisí teamu a seznámit se s jeho chodem. Informaci o akci najdete na webu SVK Rally Příbram www.rally-pribram.cz.

Přestože se jedná o poslední podnik mistrovství ČR, je startovní listina nabitá. Chybět bude pouze již jistý mistr ČR Jan Kopecký, sporadický účastník Alexej Lukyanuk a Filip Mareš.Šéf teamu Jaroslav Vančík se nezříká optimismu, ale z vlastní zkušenosti ví, jak těžké je v rally uspět: „Jsem strašně rád, že jsme se na Barumce představili v tom nejlepším světle. Doufám, že se na Rally Příbram ještě posuneme :-). Věnovali jsme se proto přípravě s největším nasazením a jedeme tam se zdravou sebedůvěrou, ale i s pokorou, protože rally je nevyzpytatelná. Trochu jsme se namlsali, takže myšlenky na příčku nejvyšší probleskují, ale k tomu je strašně dlouhá cesta a silných soupeřů hodně. Doufáme také v co nejvíce diváků a všechny zvu také k návštěvě našeho zázemí v servisní zóně Dlouhá Lhota.“


Posádka Jakeš-Machů se vrátila k závodění na nejvyšší úrovni a prokázala, že je schopna podávat ve voze R5 vrcholné výkony. Přes handicap slabšího vozu S2000 v začátku sezóny je na průběžném sedmém místě mistrovství ČR a bude bojovat o místo páté.

Pilot Miroslav Jakeš je odhodlán odevzdat v tomto souboji vše: „Budeme se snažit jet podobné tempo jako na barumce a vyvarovat se drobných chyb. V Příbrami jsem několik let nestartoval, takže si tratě moc nepamatuji, ale myslím, že to nebude velký problém. Možný posun v celkovém hodnocení ale budu řešit až v cíli rally.“
Pro Březíka s Omelkou bude důležité především dojet, ale všichni od nich očekáváme i dobré časy. Martin Březík k tomu dodává: „Pro nás je prioritou získávání dalších zkušeností s novým autem. Do Příbrami se moc těšíme a doufám, že se nám podaří posunout zase o kousek dopředu.“


Přejeme všem divákům hezký zážitek z rally a ještě je zveme do našeho společného zázemí s MOL Česká republika i na akci Rally dětem.

Komentáře
Reklama

Související článkyRally magazín 04/2022
18. května 2022 - 08:07   


Rally magazín 06/2020
02. září 2020 - 11:19   Nejčtenější články
O čem se mluví?