I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Andrey Karginov vyloučen z Rally Dakar. Máme video

Vytrvalostní soutěže
Lukáš Chum
12. ledna 2019 - 15:23
1805×
1 minuta čtení
AKTUALIZOVÁNO: 12. ledna 2019 - 18:04

Poměrně velkou vlnu rozhořčení mezi fanoušky přineslo dnešní rozhodnutí A. S. O. o vyloučení ruského jezdce týmu Kamaz z Rally Dakar 2019. Andrey Karginov byl vyloučen poté, co na 279. kilometru včerejší etapy srazil šedesátiletého muže z Jihoafrické republiky, který sledoval průjezdy posádek na nebezpečném místě mimo stanovené divácké prostory. Karginov byl vyloučen nikoliv však za sražení tohoto diváka, ale za to, že nezastavil a tím pádem ani nezavolal pomoc zraněnému divákovi.

O zraněněho diváka se následně postaraly zdravotické týmy závodu a transportovali ho na letiště Ilo, odkud byl dále letecky převezen do nemocnice v Arequipě. Tam skončil se zlomeninou stehenní kosti."Apelujeme na ostatní fanoušky, aby respektovali stanovené divácké zóny, které jsou bezpečné a jsou vytvořené ve spolupráci s peruánskou organizací a tamními bezpečnostními složkami," vyjádřil se pořadatel Rally Dakar.
Co si o tom myslí Josef Kalina?


"Potíž ani není v tom, že toho diváka trefil. Ty lidi tam v tom místě fakt neměli, co dělat, to je bez diskuse. Potíž spočívá v tom, že Karginov vůbec nezastavil, on prostě normálně hnal dál. Za to byl vyloučen," vyjádřila se krátce na adresu Rusa Karginova česká legenda Dakaru, Josef Kalina. "Já si o tom myslím, že zastavit měl. Dokonce klidně mohl, protože v každém voze je namontované zařízení iritrack a on kdyby zastavil u toho člověka a přivolal pomoc, tak podle iritracku se mu čas poskytování pomoci normálně odečte. Takže pro něj by to nebyla ani žádná časová ztráta. To, že ho porazil nebyla jeho vina, ty lidi tam rozhodně neměli, co dělat."


A názor Aleše Lopraise?


Zdroj – Foto: Flavien Duhamel / Red Bull Content Pool

O autorovi
Lukáš Chum
Komentáře
Reklama

Související články


Rally magazín 01/2021
18. února 2021 - 09:36   

Česká stopa na Dakaru - 5. etapa
07. ledna 2021 - 07:35   

Česká stopa na Dakaru - 4. etapa
06. ledna 2021 - 09:32   

Česká stopa na Dakaru - 2. etapa
04. ledna 2021 - 07:00   

Nejčtenější články
O čem se mluví?