I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Vykročení do sezóny 2019 na Azorských ostrovech

Mistrovství Evropy
Tomáš Vaněk
22. března 2019 - 07:18
867×
2 minuty čtení

  • Letošní premiérový start v rámci FIA European Rally Championship (ERC)
  • Posádka Štajf – Havelková pojede s loňským vozem ŠKODA Fabia R5
  • Početná konkurence mezi soutěžními vozy specifikace R5
  • Vojtěch Štajf může navázat na svůj úspěch v této soutěži z roku 2015


Tým Racing 21 vstupuje do letošní sezóny startem na Azores Rallye, která je prvním podnikem seriálu FIA European Rally Championship. Vojtěch Štajf s Veronikou Havelkovou absolvují tuto soutěž v reprezentačním týmu České republiky, a to na voze ŠKODA Fabia R5, se kterým vloni absolutně zvítězili v Katarské rally.

Portugalská Azores Rallye startuje letos ve svém 54. ročníku a před českou posádkou týmu Racing 21 stojí náročná dvouetapová soutěž s patnácti rychlostními zkouškami o celkové délce téměř 220 kilometrů. Vojtěch Štajf, který tímto startem otevírá jedenadvacátou sezónu ve své kariéře soutěžního jezdce startuje na Azorských ostrovech již podruhé. Při svém prvním zdejším startu v roce 2015 zde obsadil s tehdejším navigátorem Františkem Rajnohou na produkčním voze cenné třetí místo v kategorii ERC2.„Soutěž na Azorských ostrovech je hezkou, ale i poměrně těžkou soutěží. Už při úvodních testech ve velmi proměnlivém prostředí tady některé posádky havarovaly, což potvrzuje vysokou obtížnost této soutěže. Já mám na Azory velmi dobré vzpomínky, když jsme tu s Frantou slavili bronz v ERC 2 a navíc jsme tady jednu erzetu ve třídě dokonce vyhráli. Minimálně je to dobrá motivace na letošní start i při vědomí velmi početné konkurence na vozech specifikace R5. Během zdejších testů jsme se s Veronikou opět sžívali v autě po zimní přestávce a s týmem jsme zkoušeli různé nastavení podvozku. Zdejší start vnímám i jako dobrou průpravu na první start v domácím šampionátu,“ řekl před letošním prvním zahraničním startem Vojtěch Štajf.


Pro navigátorku Veroniku Havelkovou, startující na Azorech poprvé, je začínající sezóna 2019 její sedmou v dosavadní kariéře a po boku Vojtěcha Štajfa usedne do soutěžního vozu podruhé. Zatím jedinou společnou soutěž oslavili vloni absolutním vítězstvím v Kataru.„Na novou sezónu jsem se těšila. Čeká nás hodně soutěží, navíc start ve FIA ERC je pro mě novinkou. Netušila jsem, jak jsou Azory nádherné, ale zároveň nevyzpytatelné. Zdejší proměnlivé počasí při testech překvapilo asi nejen nás a vzhledem k víkendové předpovědi bude tato soutěž určitě ještě zajímavá. Minulou sezónu jsme zakončili optimisticky a pevně věřím, že letošní start tady na Azorech bude ve stejném duchu. Na soutěž se už všichni v týmu moc těšíme,“ potvrdila motivaci do letošní sezóny Veronika Havelková.


Na portugalské Azores Rallye odstartuje posádka Vojtěch Štajf a Veronika Havelková v reprezentačním týmu pod registrací Autoklubu ČR, a to zítra 21. března 2019. Slavnostní podium přivítá na startu v historickém centru města Ponta Delgada na náměstí Praca Goncalo Velho Cabral soutěžní posádky ve 14:30 tamního času. Soutěž končí na stejném místě 23. března 2019.
Zdroj – Foto: Racing 21

Komentáře
Reklama

Související články

Naděje ukončil Čínovský okruh
11. května 2022 - 11:44   


Rally magazín 04/2022
18. května 2022 - 08:07   

Rally magazín 03/2022
27. dubna 2022 - 11:29   

Dominik Stříteský k vyloučení na Valašce
14. dubna 2022 - 15:21   Nejčtenější články
O čem se mluví?