I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Kalle Rovanperä bude bojovat o vedení ve WRC 2 Pro

Mistrovství světa
Škoda Motorsport
25. března 2019 - 18:03
782×
3 minuty čtení

Čtvrté dějství mistrovství světa 2019 FIA World Rally Championship, Francouzská rallye na Korsice (28. 3.–31. 3. 2019), nabídne na středomořském ostrově napínavé souboje. S privátně nasazeným vozem ŠKODA FABIA R5 se Kalle Rovanperä se spolujezdcem Jonnem Halttunenem vůbec poprvé pustí do soubojů na 14 rychlostních zkouškách Francouzské rallye, jež se jede na úzkých silnicích plných zatáček. Po dvou druhých místech na Rallye Monte-Carlo a Švédské rallye chce finská posádka zajet další dobrý výsledek v kategorii WRC 2 Pro, který by ji posunul do čela.

I přes omezené zkušenosti s čistě asfaltovými soutěžemi Kalle Rovanperä a Jonne Halttunen svoji rychlost na asfaltovém povrchu ukázali již loni. Dvojice Finů, která skončila v roce 2018 vkategorii WRC 2 na třetím místě, dojela druhá na Německé rallye a současně vyhrála Španělskou rallye kombinující asfaltový a šotolinový povrch. „Rallye na Korsice je ve srovnání s jinými asfaltovými soutěžemi unikátní. Prakticky na ní nejsou rovinky, ale jen tisíce propojených zatáček. I když jsem na tomto ostrově nikdy předtím nebyl, chci zde dosáhnout dalšího dobrého výsledku,“ řekl před soutěží odhodlaně Kalle Rovanperä.Šéf ŠKODA Motorsport vysvětluje: „I když se oficiálně jako tovární tým na Korsice neangažujeme, nominovali jsme Kalleho jako jezdce sbírajícího body za ŠKODA Motorsport do kategorie WRC 2 Pro. Současně s tím bude sbírat body v rámci kategorie WRC 2 Pro také do hodnocení jezdců. Když se mu podaří na Korsice zajet dobrý výsledek, bude v dobré pozici k tomu, aby mohl bojovat o titul. Nicméně i tak nesmí zapomenout, že na tomto ostrově pojede poprvé. Pro vítězství zde není důležitá pouze rychlost, ale významnou roli hraje také vytrvalost.“

Ve Francii bude ŠKODA FABIA R5 nejoblíbenějším vozem kategorie R5. V tomto kole mistrovství světa bude v rámci kategorie R5 zajímavé sledovat mladého talentovaného jezdce Pierre-Louise Loubeta s jeho spolujezdcem Vincentem Landaisem. Na středomořském ostrově bude o nejvyšší příčky bojovat také ruská posádka Nikolay Gryazin/Yaroslav Fedorov, která vroce 2018 vyhrála juniorský šampionát FIA ERC U28. V letošním roce bude mít Francouzská rallye na Korsice novou podobu. Konečný výsledek přinese 14 rychlostních zkoušek s celkovou délkou 347,51 km. Nejdelší zkouška „Castagniccia“ bude měřit více než 47 kilometrů. Soutěž odstartuje ve čtvrtek 28. března v 19 hodin ve městě Porto-Vecchio na jihovýchodě ostrova. V pátek 29. března se pojede šest rychlostních zkoušek bez možnosti servisu. Až po nich bude možné navštívit servisní zónu v blízkosti letiště v Bastii. V sobotu (30. března) se v severní části ostrova odjede více než polovina z celkových měřených kilometrů soutěže. Na závěr jsou na neděli (31. března) připraveny dvě rychlostní zkoušky. Vítěz vystoupí na stupně vítězů vobci Calvi v 15 hodin.Věděli jste, že...


...již vletech 1973 až 2008 byla rallye na Korsice francouzskou soutěží vrámci mistrovství světa, ale poté zjeho kalendáře na několik let vypadla?
...Francie je se 43 prodanými vozy nejúspěšnějším trhem pro vůz ŠKODA FABIA R5 a tento automobilje zde současně nejpopulárnějším vozem R5?
...Rallye Tour de Corse na Korsice se v letech 2011 a 2012 jela jako součást Intercontinental Rally Championship (IRC) a v letech 2013 a 2014 jako součást European Rally Championship (ERC)?
...mezi roky 2010 a 2014 se francouzské kolo mistrovství světa jelo v regionu Alsaska a následně se vrátilo zpět na Korsiku, kde je dnes jednou znejvětších legend celého šampionátu, podobně, jako je tomu u Rallye Monte-Carlo?
...nejdelší rychlostní zkouška s více než 47 kilometry bude poslední částí přibližně 90 kilometrové sekce, jež se pojede na jedné sadě pneumatik?
...ve srovnání s rokem 2018 jsou letos takřka všechny trati jiné, převzaté jsou pouze dvě rychlostní zkoušky?
...letos je nové jak místo startu (Porto-Vecchio), tak cíle (Calvi)

Komentáře
Reklama

Související články

Rally magazín 07/2021
29. srpna 2021 - 23:05   


Rally magazín 04/2022
18. května 2022 - 08:07   

Latvala po Korsice chválí ochranou pěnu
15. dubna 2018 - 19:04   
Nejčtenější články
O čem se mluví?