I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Do Valašské rally vyrazí 81 soutěžních posádek

Mistrovství České republiky
Tomáš Plachý
28. března 2019 - 19:47
892×
1 minuta čtení

Program 38. ročníku KOWAX Valašské rally ValMez je v plném proudu. Pořadatelům se prezentovalo 81 dvojic, tento počet lze také očekávat na slavnostním startu v pátek 29. března v 17 hodin na náměstí ve Valašském Meziříčí.

Účastníci měli možnost během prezentace absolvovat i administrativní přejímku, čehož využila většina startovního pole. Vůbec první nahlášenou dvojicí byli Štěpán Zabloudil s Danem Vodičkou, kteří osedlají vůz Ford Fiesta R5. Na opačném konci statistiky prezentovaných se objevili olomoucký Tomáš Knápek a kroměřížský Ondřej Bisaha.Postupně se v prostorách Autocentra Lukáš vystřídala kompletní česká i slovenská špička, z prioritních jezdců se nakonec pořadatelům omluvili jen bratři Melichárkovi (st. č. 11). Ti byli přihlášeni s jedním z vozů specifikace WRC. Počet vozů specifikace R5 tak nadále zůstává na číslovce 26.

Celkový počet omluvenek nakonec narostl na čtyři. Kromě Melichárka budou ve Valašském Meziříčí chybět i Josef Hartmann (st. 47), Andrzej Borkowski (st. č. 50) a Robert Čonka (st. č. 79).

Prezentace rovněž zaplnila bílá místa na seznamu přihlášených. Se Zbyňkem Ballerem pojede Richard Lasevič, s Milanem Obadalem Jaroslav Novák, vedle Karla Macka Vít Baďura, s Jiřím Lichovníkem Martina Picková a vedle Pavlíny Tydlačkové se objeví František Kubů. Dvaatřicet dvojic bude na Valašce bojovat o mistrovské body do slovenského šampionátu, pětatřicet posádek se registrovalo do úvodního klání Tatransko-Valašského poháru.Soutěžící aktuálně pokračují v seznamovacích jízdách, večer je čeká poznávání trati úvodního testu Auto Kelly Arena ValMez. Zítra bude program pokračovat technickou přejímkou, shakedownem na polygonu v Kopřivnici (od 11 hodin). Páteční program uzavře slavnostní start v 17 hodin na náměstí ve Valašském Meziříčí a následně úvodní městská rychlostní zkouška ValMez.

Informačním kanálem 38. KOWAX Valašské rally ValMez 2019 je postupně aktualizovaná internetová stránka www.valasskarally.cz. Informace k soutěži lze získat rovněž na facebookovém profilu soutěže Valašská Rally ValMez.

Komentáře
Reklama

Související články

Sedmé vítězství Honzy Kopeckého na Šumavě
11. května 2022 - 08:52   

Rally magazín 04/2022
18. května 2022 - 08:07   


Rally magazín 03/2022
27. dubna 2022 - 11:29   

Dominik Stříteský k vyloučení na Valašce
14. dubna 2022 - 15:21   Nejčtenější články
O čem se mluví?