I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

ŠKODA Motorsport začala s dodávkami nového vozu ŠKODA FABIA R5 evo

Mistrovství světa
Škoda Motorsport
18. července 2019 - 15:02
913×
3 minuty čtení

Odhomologace 1. dubna 2015 bylo prodáno téměř 280 vozů první generace speciálu ŠKODA FABIA R5. Nyní nová ŠKODA FABIA R5 evo následuje svého předchůdce, který je nejúspěšnějším závodním vozem své kategorie všech dob.

Toni Gardemeister, dřívější tovární jezdec ŠKODA Motorsport a majitel týmu TGS Worldwide, převzal první vůz ŠKODA FABIA R5 evo vyrobený pro zákazníky.

Nová ŠKODA FABIA R5 evo již měla úspěšnou závodní premiéru v rukách továrních posádek Kalle Rovanperä / Jonne Halttunen a Jan Kopecký / Pavel Dresler. Škoda Motorsport slavila dvě dvojitá vítězství v kategorii WRC 2 Pro v letošní sezóně mistrovství světa, v Portugalsku a na Sardinii v Itálii. Nyní se začíná nový závodní vůz z Mladé Boleslavi dodávat také prvním zákazníkům ŠKODA Motorsport.Šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek zdůrazňuje: „Zdokonalená ŠKODA FABIA R5 evo je pokračovatelem našeho úspěšného projektu R5. Po rozsáhlém testovacím programu prováděném vnáročných podmínkách jsme měli vynikající start do nové sezóny. Během prvních soutěží jsme neměli žádné technické potíže a vrámci mistrovství světa jsme vkategorii WRC 2 Pro dosáhli dvou dvojitých vítězství. Nyní jsme začali dodávat první spolehlivé a velmi konkurenceschopné závodní vozy našim zákazníkům.“ Hrabánek dodává: „Intenzivně nyní pracujeme na uspokojení vysoké poptávky po novém voze ŠKODA FABIA R5 evo a stavíme pro naše zákazníky tolik vozů, kolik je možné. Před tím, než jsme dodali první vozy našim zákazníkům, zajistili jsme odpovídající distribuci potřebných náhradních dílů.“


Zdokonalená ŠKODA FABIA R5 evo přichází smodernizovaným designem světlometů a ještě výraznějším vzhledem přídi vozu, vycházející ze současné generace modelu ŠKODA FABIA. K tomu se vůz zdokonalil sohledem na spolehlivost a výkon. Nový závodní vůz je vybaven ve srovnání spředchozí verzí vozu například ještě výkonnějším motorem. Přeplňovaný čtyřválec o objemu 1,6 litru má nejen zvýšený výkon, ale také zlepšený průběh točivého momentu.

První vůz ŠKODA FABIA R5 evo byl dodán týmu Toni Gardemeister Services (TGS)


Tým Toni Gardemeister Services (TGS) byl prvním zákaznickým týmem, který si od Šárky Králové, odpovědné osoby za zákaznický programŠKODA Motorsport, převzal nový vůz ŠKODA FABIA R5 evo.Toni Gardemeister se již nyní těší na první závodní nasazení nového vozu: „S vozy ŠKODA FABIA S2000 a ŠKODA FABIA R5 jsem zažil mnoho úspěšných soutěží a jsem rád za spolupráci se ŠKODA Motorsport, která pokračuje. Současně jsem hrdý na to, že jsme prvním zákaznickým týmem, který si přebírá nový vůz ŠKODA FABIA R5 evo."


Toni Gardemeister, a jeho tým TGS Worldwide, se značkou ŠKODA již v minulosti úspěšně spolupracoval. V letech 2002 až 2004 byl Gardemeister továrním jezdcem ŠKODA Motorsport v mistrovství světa. Tehdy usedal za volanty vozů ŠKODA OCTAVIA WRC a ŠKODA FABIA WRC. V roce 2011 jezdil s vozem ŠKODA FABIA S2000, v rámci svého týmu Toni Gardemeister Services (TGS), vIntercontinental Rally Challenge (IRC). S vozem ŠKODA FABIA R5 zajížděl současný tovární pilot ŠKODA Kalle Rovanperä z týmu TGS v roce 2017 vynikajícívýsledky.Právě předaný vůz ŠKODA FABIA R5 evo bude nasazen již na následující Finské rallye (1.8. -4.8. 2019) a za jeho volant usedne finský jezdec Eerik Pietarinen, který bude pro ŠKODA Motorsport sbírat body do kategorie WRC 2 Pro.

Komentáře
Reklama

Související články
Gardemaister je bez sponzora
25. prosince 2011 - 19:23   


Rally magazín 04/2022
18. května 2022 - 08:07   Nejčtenější články
O čem se mluví?