I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Pech s Uhlem na Pražském rallysprintu

Volné podniky
Václav Pech Media
06. prosince 2019 - 15:37
1131×
1 minuta čtení

Tradiční ukončení rallyové sezóny proběhne tuto sobotu při 25. Pražském rallysprintu. Václav Pech jun. s Petrem Uhlem zde poprvé společně osedlají zapůjčené moderní VW Polo GTI R5, aby co nejvíce porovnali vlastnosti potencionální techniky pro příští rok. Pech zde dokázal v minulosti již 10x vyhrát, ale se svým stálým spolujezdcem Uhlem „pouze“ 3x. Ten zde sedadlo spolujezdce příležitostně propůjčoval významným osobnostem. Letos tedy chtějí opět spolu usilovat o příčky nejvyšší.

„Petr má den po Pražském rallysprintu narozeniny a dárek v podobě dobrého umístění by mu udělal určitě radost. O to větší budeme mít do závodu motivaci,“ říká jezdec EuroOil teamu Václav Pech jun. „První svezení s Polem na Setkání mistrů v Sosnové se mi líbilo, ale opravdové závodění přijde až teď v Praze. Letošní ročník bude hodně těžký, rychlostky v Karlíku a v Radotíně by byly jezdecky náročné i v letních měsících. V prosincovém počasí to může být hodně těžké a na Strahově, který všichni notoricky známe, se zase pojede o desetiny vteřiny,“ doplňuje Pech.




Pořadatelé letos zařadili do harmonogramu čytři klasické a dvě okruhové rychlostní zkoušky. Novinkou je závěrečná sedmá exhibiční rychlostka, která ale není do závodu počítaná. Na té jezdci mohou divákům předvést se svými vozy vlastní show bez ohledu na dosažený čas.

Pražský rallysprint odstartuje v sobotu 7.12. v 7,15 hod. na Strahově a na posádky čekají 4 rychlostní zkoušky v okolí Prahy, poté se vrátí zpět na Strahov, kde se bude závodit od 11,00 hod. až do konce, který je naplánovaný na 15,30 hod. tamtéž. EuroOil team zve všechny fanoušky motosportu na toto ukončení motoristické sezóny.
Zdroj – Foto: Racing 21

Komentáře
Reklama

Související články



Naděje ukončil Čínovský okruh
11. května 2022 - 11:44   

Rally magazín 03/2022
27. dubna 2022 - 11:29   


Pecha s Uhlem čeká „domácí“ Šumava
05. května 2022 - 13:30   

Bronzová jízda od startu do cíle
04. května 2022 - 08:22   

Nejčtenější články
O čem se mluví?