I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

RRC vyhrál na Jännerrallye Simon Wagner

Mistrovství České republiky
Pavel Kacerovský
10. ledna 2020 - 16:25
861×
2 minuty čtení

INOTECH electronic Regional Rallye Cup odstartoval o prvním víkendu roku 2020 u našich jižních sousedů. Do nového přeshraničního poháru se nakonec přihlásilo čtyřicet posádek. Z účasti v 35. Internationale LKW FRIENDS on the road Jännerrallye presented by LT1 se ale na poslední chvíli musel omluvit Jan Talaš.

Už od úvodních metrů rychlostních zkoušek bylo jasné, kdo je hlavním favoritem. Simon Wagner držel Škodu Fabia R5 Evo nejen v popředí RRC, po první etapě vedl s luxusním téměř dvouminutovým náskokem celou soutěž. Podmínky na trati se v noci ze soboty na neděli však výrazně změnily a použití asfaltového podvozku se širokými pneumatikami na zasněžených cestách v kopcích nad Freistadtem připravilo Wagnera o jeho dosavadní dominanci.V samostatně hodnoceném druhém dni rallye skončil mladý Rakušan až na třetím místě, a tak má i přes konečné prvenství po zahajovacím podniku RRC stejně bodů jako domácí Martin Fischerlehner (Mitsubishi Lancer EVO VI). Ten v neděli vyhrál o 5,2 sekundy před dalším hornorakouským soutěžákem Ernstem Hanederem, pilotujícím devátou evoluci lanceru, kterému po Jännerrallye patří průběžná bronzová příčka se ztrátou 10 bodů na vedoucí duo.Kategorie 2WD pro vozy s jednou poháněnou nápravou se stala kořistí rodinné posádky Michaela a Markuse Franzových, která dovezla Volkswagen Golf III Kit Car do cíle na první příčce stylem start – cíl. Pohárové dvoukolky tedy mají před českokrumlovskou soutěží jednoznačného kandidáta na zlato. S větším odstupem budou o medailové příčky bojovat Manuel Kurz nebo Gert Göberndorfer.

Na trati Jännerrallye se neztratila ani nepříliš početná skupina českých posádek. Nejvíce se dařilo Jihočechům Milanu Gregorovi s Vladimírem Štindlem, kteří s Mitsubishi Lancer EVO VI obsadili 17. místo absolutně a šesté v Regional Rallye Cupu. Na bodované příčky dosáhli rovněž Jiří Petrášek, Jiří Perník a Aleš Holakovský. Těsně za hodnocenou desítkou 2WD soutěž dokončil Miloš Sekyra.INOTECH electronic Regional Rallye Cup bude pokračovat ve dnech 22. a 23. května při 48. ročníku Rallye Český Krumlov. Pro vítěze, kteří budou dekorováni pod zámkem v Jelení zahradě, mají pořadatelé připraveny kromě finančních prémií ve výši 5000 euro také věcné ceny. Nejrychlejší posádka absolutní klasifikace a kategorie 2WD získá barel závodního benzinu P1 Racing Fuels.

Komentáře
Reklama

Související články
Rally magazín 04/2022
18. května 2022 - 08:07   
Úspěch Dominika Stříteského na Šumavě
15. května 2022 - 17:08   

Adam Březík: Plán pro Šumavu jsme splnili
12. května 2022 - 14:07   


Naděje ukončil Čínovský okruh
11. května 2022 - 11:44   

Nejčtenější články
O čem se mluví?