I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Rally magazín 01/2020

Ostatní (ČR)
Jaroslav Jugas
24. února 2020 - 18:08
1206×
3 minuty čtení

Právě vyšlo letošní první číslo populárního motoristického časopisu pro příznivce rallysportu RALLY magazín. Co se dočtete uvnitř?

Předplatné v Česku vyřizuje redakce na emailu: redakce-rally@seznam.cz (69,- Kč/ks, roční předplatné 690,- Kč).

Filip Mareš - Pro závodníka je svět nejvyšší meta


Filipa Mareše čeká v letošním roce další posun v jeho kariéře. Po úspěchu v mistrovství Evropy před ním stojí další výzva v podobě světového seriálu WRC3.

Jiří Pertlíček a koncept Proto


Plzeňský Aspekta rally team, který je spojen s otcem a synem Pertlíčkovými, připravuje ve svých dílnách v Česku zatím unikátní soutěžní nářadí. Jedná se o čtyřkolku Ford Fiesta Proto.

Marian Šín - Bojovník srdcem, tělem i duší


Středočeská Příbram je jedním z center rallysportu v České republice. Příznivcům této motoristické disciplíny jistě od přelomu nového tisíciletí utkvělo v paměti i jméno Mariana Šína.

Jaroslav Palivec „70“ - „Do navigování musíš dávat emoce“


Letos v lednu oslavila kulaté sedmdesátiny příbramská spolujezdecká ikona.

Před startem ČMPR 2020


Českomoravský pohár rallye vstoupí do nové sezóny v půli dubna 2020. Předběžný kalendář se skládá z šesti závodů. Pokračuje trend, kdy do ČMPR vstupují nové závody. V minulé sezóně přibyly dva, letos se chystá další.

Martina Mikulášková - „Každý závod si užívám naplno“


Cesty do soutěžního auta v rally jsou různé. Martina Mikulášková (nar. 1987) dostala svezení k svátku a hned z toho byla velká láska. Letos tato sympatická blondýnka odkroutí na českých tratích vedle Petra Lukašíka (nově ve voze Ford Fiesta R2T19) už jedenáctou sezonu a v polovině roku ji čeká zásadní životní událost.

ERC 2020 - Hyundai zaútočí na evropský titul


Kontinentální šampionát letos nečekají prakticky žádné změny, ale o překvapení stran jezdeckého obsazení není nouze. Měsíc před startem úvodní Azorské rally zůstává ještě mnoho otazníků, ale je jasné, že útok na evropský trůn chystá korejská značka Hyundai. Největším favoritem je Craig Breen, který má se seriálem ME dostatek zkušeností. Z našich jezdců bude pravidelně startovat Erik Cais s novou Fiestou R5 MKII. Na některých soutěžích se ukáže i úřadující juniorský šampión Filip Mareš.

Erik Cais - Je potřeba na sobě stále tvrdě makat


Domácí sezona sice odstartuje až začátkem dubna na Valašské rally ValMez, ale to budou mít už čeští zástupci v evropském šampionátu za sebou úvodní závod na Azorech. A to bude platit i pro loňského vicemistra ERC3 Erika Caise.

Jozef Béreš st. + ml. - Na návštěvě v Debradi


Geograficky je Debraď nenápadnou malou vesničkou na východní hranici Slovenského krasu. Z pohledu významu ve slovenském automobilovém sportu je však jedním z hlavních center. Právě tady vyrostli a žijí otec a syn Bérešovi, kteří dohromady získali sedm titulů mistra Slovenska v rally.

Rallye Monte Carlo - Neuville ve znamení jedniček


Rally Sweden - Zkrácené Švédsko pro Evanse
Úvodní dva závody sezony 2020 nabídly napínavou podívanou. V Monte Carlu se radoval Thierry Neuville s hyundaiem, ve Švédsku Elfyn Evans na toyotě. O dramatičnost jistě nebude v letošním roce nouze.MS 1980 - Konec starých časů


Ačkoliv to tehdy ještě nikdo netušil, sezona mistrovství světa 1980 se dá označit za poslední klasický ročník v historii rallysportu. K titulu tehdy stačilo mít vůz s výkonným motorem a pohonem zadních kol. Pár německých vizionářů v Audi však už v té době intenzivně pracoval na revoluci v podobě drtivého nástupu pohonu všech kol, který přišel jen o rok později. Od té doby dominují světové rally soutěžní speciály s oběma poháněnými nápravami.

Rallye Dakar - Arabský poloostrov nepřinesl překvapení


Dvaačtyřicátý ročník Dakaru provedl účastníky premiérově Saudskou Arábií, výrazná překvapení mezi automobily a kamiony však nepřinesl.

Vozy LIAZ na Rallye Dakar (1. část) - Start dakarského fenoménu


Letos v lednu uplynulo 35 let od první účasti českého týmu na Rallye Paříž–Dakar. Sedmého ročníku už tehdy kultovní soutěže se zúčastnila dvojice kamionů Liaz.

Africa Eco Race - Sólo pilot Tomeček přivezl trofej z Dakaru


V lednu se však závodilo i na africkém kontinentu, kde nechyběl už tradiční zástupce Tomáš Tomeček.

Autokros - Rallykros CZ + WRX


Autokrosová legenda Karel Havel - Základem úspěchu bylo kvalitní auto
Ondřej Medlík
Hasman klima Setkání hvězd motorsportu
Novinky z českého rallykrosu
Wartburg 353 4x4 - první čtyřkolka v českém rallykrosu

Komentáře
Reklama

Související články


Rally magazín 04/2022
18. května 2022 - 08:07   


Rally magazín 02/2022
31. března 2022 - 19:28   


Úspěch Dominika Stříteského na Šumavě
15. května 2022 - 17:08   

Adam Březík: Plán pro Šumavu jsme splnili
12. května 2022 - 14:07   

Nejčtenější články
O čem se mluví?