I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Rally magazín 04/2020

Ostatní (ČR)
Jaroslav Jugas
05. června 2020 - 09:21
1826×
3 minuty čtení

I v těchto pro společnost i sport všeobecně těžkých dnech vychází časopis Rally s číslem 04 / 2020. Časopis tradičně míří i do distribuce. Zkuste si ho v týdnu najít na čerpacích stanicích a stáncích, samozřejmě každý prodaný kus bude pro redakci našeho oblíbeného časopisu k nezaplacení. A že je plný zajímavého obsahu ke čtení!

Sezóna MČR a RSS 2020 - Epidemie ustupuje, očekávaný start sezony se blíží


Rozhovor s Tomášem Kuncem o aktuální situaci. Další informace i od jednotlivých pořadatelů dotčených soutěží.

Josef Peták - „Rýsuje se možnost svezení s Renaultem Mégane Maxi“


Příbramského jezdce netřeba příliš představovat, o čemž svědčí 267 absolvovaných soutěží a několik republikových titulů. Závodnickou kariéru však zatím nehodlá věšet na pomyslný hřebík.

Josef Král - „Vpředu má spolujezdec možná víc slávy, ale vzadu zase víc uznání“


S pohodářem Josefem Králem byla radost si povídat. Tak bohatou a rozmanitou kariéru prožil jen málokdo. Během ní se zatím objevil vedle 31 jezdců a vystřídal podobný počet závodních vozů.

Co dnes dělá? Stanislav Talián - S Nissanem mezi špičkou


Stanislav Talián (nar. 1. února 1960) má za sebou bezmála dvacetiletou rallyovou kariéru. Ta sice v roce 2003 skončila, ovšem velký motoristický srdcař na milovaný sport rozhodně nezanevřel.

ČMPR zahájí sezónu v Radouni


Kalendář Českomoravského poháru rallye 2020 čítal šest soutěží. Na přelomu jara a léta jsme již měli mít za sebou dva závody, ale není tomu tak. Vše nasvědčuje tomu, že sezónu zahájí až Radouňská rallye o posledním červnovém víkendu. Podívejme se nyní na jednotlivé rally blíže.

MČSFR 1990 - První svobodná sezona


Sametová revoluce přinesla do společnosti plno novinek. Na soutěžní scéně se však před 30 lety žádné překotné změny nekonaly. Jezdci si sice už mohli pořídit zahraniční techniku, ale chyběly jim k tomu peníze. Finanční problémy začala mít i řada tradičních týmů a soutěží. O titulu se nakonec rozhodovalo až na závěrečné rally.

Stanislav Chovanec „60“


„Staňa“ Chovanec i po letech zůstává velkým vzorem pro řadu svých valašských pokračovatelů. Jeho kariéra je především příběhem velké píle, nezměrného úsilí a závodnického srdce na správném místě.

ERC 2020 + Petr Linhart


Na domácích soutěžích, ale shodně i v Evropě mu nikdo neřekne jinak než přezdívkou „Pluto“. Řeč je o zlínském rodákovi Petru Linhartovi, jenž působí jako koordinátor týmů ERC.

Sébastien Loeb - Prostě pan jezdec


V motoristických disciplínách snad není na světě jiného jezdce, který by dokázal to, co Sébastien Loeb. Prostě pan jezdec.Nicolas Gilsoul - Rally pro mě byla jasná volba


Nicolas Gilsoul měl soutěže doslova předurčeny, jeho rodiče se totiž seznámili při sledování rally. Proto nepřekvapí, že od útlého dětství trávil čas na závodech. Atmosféra soutěží ho samozřejmě zaujala, a tak od malička snil o tom, že bude jednou součástí soutěžáckého světa. V současnosti si tedy splnil svůj dětský sen a dost možná jej i překonal. Nejen, že se rallysportu skutečně věnuje, ale společně s Thierrym Neuvillem tvoří dlouhodobě jednu z nejúspěšnějších posádek mistrovství světa.

Attilio Bettega - Díky za vzpomínky


Attilio Bettega se před pětatřiceti lety stal prvním profesionálním jezdcem, který přišel o svůj život při závodě světového šampionátu v rally, při Tour de Corse 1985.

Sezóna 1992 - poslední vavřín Lancie


Italský Jolly Club byl jedním z nejslavnějších soutěžních týmů nejen na Apeninském poloostrově. V roce 1992 dokonce převzal závodní aktivity Lancie a dokázal pro kultovní značku vybojovat jubilejní desátý světový titul v rally.

Autokros - Rallykros CZ


Vít Nosálek: „Těší mě stále držet krok se špičkou“
Vojtěch a Martin Vaculíkové: „Preferujeme terén“
Johnny Feuillade: „Malone bude průkopníkem“
Remo Kobras: „Vyhraná Paka – největší zážitek“
Historie: ME družstev 1990 v rallykrosu

Komentáře
Reklama

Související články
Rally magazín 01/2022
23. února 2022 - 09:03   

Česká stopa na Dakaru - 8. etapa
15. ledna 2019 - 14:39   
Rally magazín 06/2021
27. července 2021 - 11:24   


Rally magazín 04/2022
18. května 2022 - 08:07   

Nejčtenější články
O čem se mluví?