I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Zbrusu nová Futures contproduct Rally Morava se představuje

Rallysprint série
Miroslav Frýdecký
04. července 2020 - 19:28
1233×
1 minuta čtení

Poprvé startujeme v termínu 9. - 10. října 2020. V tento den se vrací soutěžní posádky na osiřelé rychlostní zkoušky do okolí Šternberka. Za realizací podniku stojí nově vzniklý Rally klub Šternberk v AČR, který tímto hodlá obnovit bohatou historii rally na šternbersku.

V rámci Liqui Molly Rally Sprint série a Poháru 2+ bude Futures contproduct Rally Morava čtvrtým podnikem z pěti a bude navazovat na Rally Vyškov, která se pojede v půlce září.

Sportovním ředitelem rally se stal Ruda Kouřil, jehož jméno je fanouškům (nejen) rally jistě dobře známé. Tento zkušený činovník stál u zrodu Rally ve Vyškově i Hustopečích a posledních letech řídí též Valašskou rally, kde těží z jeho mnohaletých zkušeností jak z pozice pořadatele, tak i navigátora s více než 200 starty.

Je nám velkým potěšením, že i v této těžké době, kdy většina motoristických podniků hlásí přestávku nebo stop stav, se nám podařilo zajistit a připravit nový atraktivní závod.

Aktuálně se dokončují zvláštní ustanovení, kterým předcházelo dlouhé a náročné vyjednávání o nové trati. Ta je z 30 % vedena novými, dříve nepoužívanými, atraktivními úseky. Velkou výhodou je také kompaktnost trati s krátkými přejezdy mezi rychlostními zkouškami. Centrem podzimní rally se opět stane město Šternberk, servisní zóna i ředitelství závodu jsou na dosah startu i cíle rally.

Tímto bychom rádi poděkovali partnerům Futures-Contproduct, metr2 reality a GRM Systems, bez kterých by organizace rally pochopitelně nebyla možná.

V nejbližší době plánujeme spuštění oficiálního webu, kde se dozví veškeré důležité informace jak jezdci, tak i návštěvníci včetně obyvatelů dotčených obcí.

Těšíme se na Vaši účast!

Komentáře
Reklama

Související článkyRally magazín 04/2022
18. května 2022 - 08:07   

Rally Morava míří do druhého ročníku
07. září 2021 - 16:00