I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Zvláštní ustanovení valašských soutěží jsou na webu

Mistrovství České republiky
Tomáš Plachý
08. července 2020 - 09:07
555×
2 minuty čtení

Podruhé v sezoně kráčí pořadatelský tým Valašky ke svému cíli, finální organizaci automobilové soutěže. Zatímco v dubnu to vinou aktuální epidemiologické situace nevyšlo, ve dnech 7. - 9. srpna 2020 se tak snad už stane. Ve formátu pátek - neděle se odjede Kowax ValMez Rally 2020, pátek - sobota bude zároveň určen Kowax Rallysprintu. Na oficiálním webu soutěže naleznou zájemci o start všechny potřebné dokumenty.

Dvoudenní klání - Kowax ValMez Rally - zůstává zařazeno do seriálu ERT - Central Rally Trophy a zároveň bude druhým závodem SONAX MČR v rally. Posádky budou závodit na silnicích Moravskoslezského a Zlínského kraje na osmi úsecích, s délkou rychlostních zkoušek cca 140 km. Start i cíl soutěže bude na polygonu v Kopřivnici.

„Na účastníky čekají ve čtvrtek a pátek seznamovací jízdy, na které naváže večerní shakedown na polygonu v Kopřivnici. Boj o sekundy, či spíše desetiny, se rozehraje v sobotu na úseku se startem ve Fulneku, následovat bude nejdelší zkouška letošního ročníku Lešná a zrádná Bystřička. Sekci zakončí svezení po kopřivnickém polygonu. Závod ERT a MČR bude pokračovat nedělní etapou. Tu zahájí test Choryně (proti dubnové verzi v protisměru), pokračovat se bude na RZ Juřinka (formát 2 kola + výjezd) a další kilometry čekají posádky na RZ Hájov (část úseku Hukvaldy). V opačném směru si pak soutěžáci zopakují závodění na Tatře,“ odkrývá karty Tomaštík.
Pouze sobotní část soutěže - Kowax Rallysprint - bude zápočtem do MČR v Historické rally, LIQUI MOLY Rallysprint Serie a nově i seriálu CEZ Historic Rally. Na účastníky čeká necelých 71 kilometrů RZ, na čtyřech úsecích.

„Sprinteři a historici budou trénovat během pátku. Sprint samozřejmě kopíruje první den Kowax ValMez Rally. Věřím, že jeho podoba bude mít solidní sportovní hodnotu, i když jsme museli řadu úseků přizpůsobit aktuální situaci,“ přiznává Jaromír Tomaštík.


Informačním kanálem Kowax ValMez Rally a Kowax Rallysprintu 2020 je internetová stránka www.valasskarally.cz. Aktuálně jsou na stránkách vyvěšeny Zvláštní ustanovení a odkazy na přihlášky. Informace k soutěži lze získat rovněž na facebookovém profilu soutěže Valašská Rally ValMez.

Komentáře
Reklama

Související články


Rally magazín 04/2022
18. května 2022 - 08:07   


Rally magazín 03/2022
27. dubna 2022 - 11:29   

Dominik Stříteský k vyloučení na Valašce
14. dubna 2022 - 15:21   

Naděje ukončil Čínovský okruh
11. května 2022 - 11:44   


Nejčtenější články
O čem se mluví?