I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Odložená premiéra nového BMW

Mistrovství České republiky
Petr Vejvoda
10. srpna 2020 - 15:36
953×
2 minuty čtení

Jelikož Rally Šumava, potažmo Rally Vltava byla přeložena na listopadový termín, Rally Český Krumlov byl zrušen, Bohemii jsme měli plánovaně vynechanou, začali jsme letošní sezonu až na Rally Příbram. Premiéra to byla pro náš tým a pro všechny fanoušky hned dvojnásobná. Vyrazili jsme letos na závody poprvé, ale hlavně poprvé se zbrusu novým BMW 2002Ti. Všichni jsme dlouho čekali, jak se s autem pojede a jak vše bude fungovat.

Na přejímky jsme jeli již ve čtvrtek, aby jsme měli všechny dokumenty hotové a mohli v pátek nerušeně trénovat. Začali jsme najíždět nejprve druhou sekci a po obědě jsme se vydali na sekci první. Všechno nám šlo jako po drátkách a my měli okolo třetí hodiny již hotovo. Odpoledne jsme jeli na technickou přejímku a v sedm hodin jsme byli pozvaní na slavnostní start na náměstí v Příbrami.To už jsme však netrpělivě čekali na sobotní dopoledne, kdy jsme odstartovali do první erzety. Vlétli jsme do závodu opravdu impozantně a zaznamenali tu druhý čas. Poznáváme, že bavorák je agresivnější a rychlejší, ale i tak jsme si řekli, že o něco málo zvolníme a nepojedeme na 100%. Na druhé vložce nám byl přidělen náhradní čas, kde jsme museli zastavit díky technickým problémům Kotrmonova Coswortha, na třetí rychlostce zaznamenáváme čtvrtý a na na čtvrté až pátý čas. Čekalo nás rychlé přeskupení a poté půlhodinová zastávka v servisní zóně. Bavorák funguje jako hodinky a tak po se zběžné kontrole vydáváme vstříc druhé sekci, kde jsme chtěli udržet třetí místo. Je jasné, že o třetí místo bude obrovský boj, protože mezi třetím a pátým místem bylo jen šest vteřin!! Hned za námi bojoval Martin Klik s Romanem Maryškou a my tak zavzpomínali na souboje, kdy jezdil Petr Michálek právě s Romanem ve žlutobílém Swiftu:-).My však míříme na RZ5, kde jedeme opět na čtvrtém místě a propadáváme se tak o 4 vteřiny za Jirku Petráška, který ve druhé sekci neskutečně zrychlil. Na šesté erzetě jedeme třetí a vrací nás to zpět do hry o bednu. Na sedmou erzetu jsme si brousili zuby, avšak kluci v bílomodré Asconě nám o necelých šest vteřin uskočili a tak jsme do poslední erzety přijížděli s vědomím neudělat chybu a čtvrté místo bezpečně udržet. To se povedlo a my byli šťastni, že auto fungovalo bez větších problémů, jedinou závadou byl vyteklý levý zadní tlumič.Díky Standovi, který bavoráka postavil absolutně bez chyby a jeho skvělému výkonu si tak odvážíme první místo v kategorii 2, první místo ve třídě a čtvtré absolutně.

Premiéra nového bavoráka vyšla na jedničku, užili jsme si závodění i díky skvělé organizaci celé soutěže, vyšlo nám i počasí, trefili jsme se do pneumatik, prostě skvělý víkend a tímto bychom chtěli poděkovat našemu Zdendovi a všem, co nás podporovali. Všem Vám děkujeme a těšíme se na poslední zářijový víkend, kdy se společně uvidíme v Pačejově.

Komentáře
Reklama

Související články
Boj žlutých aut až do konce!
05. srpna 2019 - 22:20   

Bez poloosy to nejede...
10. července 2018 - 00:44   

Malonty byl slušnej mazec!
24. května 2018 - 10:38   


Rally magazín 06/2020
02. září 2020 - 11:19   

Znovuzrozená Rallye Plzeň odstartuje v červnu
04. února 2020 - 14:28   

1. Podorlická rally se představuje
11. května 2019 - 16:27   

Nejčtenější články
O čem se mluví?