I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Dealerský tým Laureta Auto poprvé na bedně

Mistrovství České republiky
Jan Koudelka
14. srpna 2020 - 09:21
741×
3 minuty čtení

Teprve něco málo přes jeden měsíc uběhlo od představení nového Laureta Auto Škoda Teamu. Už třetí společný start ale ukázal, že se musí s tímto dealerským týmem v české špičce rozhodně počítat. Posádka Filipa Mareše a Radka Buchy totiž na Kowax ValMez Rally po zásluze vybojovala třetí příčku absolutního pořadí.

Přitom vstup do druhého závodu, koronavirem poznamenaného kalendáře MČR v rally, nevyšel mladoboleslavské dvojici zcela podle představ:

„První sekcí jsme se spíše protrápili. Nebylo to špatné, ale nedařilo se nám najít ten správný rytmus. Něco tomu chybělo a na nejrychlejší trojici jsme ztráceli,“ stěžoval si v polovině první etapy Filip Mareš, který zaostával za Kopeckým, Pechem a Černým.


Zlepšení dílčích časů a nakonec i posun pořadím výše, přinesla pro Filipa s Radkem odpolední sekce:

„Druhé průjezdy už byly co do pocitu z našeho výkonu mnohem lepší a dařilo se nám ztrátu na pódium snižovat. Dobře jsme zvolili i směs našeho obutí Michelin a i díky tomu jsme se v poslední sobotní RZ před Honzu s Petrem o pár desetinek propracovali. Bylo ale jasné, že v neděli bude náš těsný souboj pokračovat,“ předpovídal pilot modrobílé Škody Fabie Rally2 Evo připravované jenišovickým Rexteamem.


Jeho slova potvrdil hned výsledek první nedělní RZ, po které se obě posádky o třetí příčku dělily ve shodném čase. Pak ale Filip s Radkem začali stupňovat své tempo a sérií rychlejších časů, si postupně vypracovali na třetí příčce několikavteřinový náskok:

„V neděli se nám krom první RZ, kterou jsme pojali opatrně, jelo skvěle. Dokázali jsme jet rychle a přitom bez větších chyb a zbytečného rizika. Na posádky bojující o prvenství jsme sice nestačili, ale v souboji s Honzou Černým a Petrem Černohorským, jsme dokázali kontrolovat naší pozici. Do poslední RZ jsme šli s náskokem 6 vteřin a i když se to může zdát jako opravdu malý náskok, i v ostrém tempu, které se na Valašce jelo, bylo možné s ním alespoň trochu hospodařit. V rámci možností je pro nás třetí místo skvělým výsledkem,“ neskrýval spokojenost s umístěním mezi nejlepšími třemi úřadující vicemistr České republiky.


První kariérní pódium zaznamenal při svém třetím startu s vozem kategorie Rally2 také Filipův nový parťák Radek Bucha:

„S průběhem Valašky jsem docela spokojený. Ukázalo se, že start na soutěži ERC v Římě, nás jako posádku posunul o kus dopředu a třeba proti bohemce byla naše souhra o kus lepší. Hodně jsem si užil i vteřinový souboj o stupně vítězů. Filipovi i celému týmu děkuji za krásný závod a věřím, že se nejednalo o naše poslední společné pódium,“ nechal se slyšet spolujezdec, pro nějž se jednalo o 40. spolujezdecký „zářez“.


Spokojený s výsledkem i představením celého týmu, byl i pan Jaroslav Jelínek, legenda českého rallysportu a majitel společnosti Laureta Auto: „Za dobu své aktivní kariéry mám na Valašskou Rally převážně dobré vzpomínky, většinou se mi na tamních tratích dařilo. Jsem proto rád, že se na to nyní podařilo navázat i našemu dealerskému týmu. Filipovi s Radkem děkuji za bezvadnou reprezentaci, stejně tak i celému týmu a dalším partnerům. Věřím, že v dalších závodech na tento výsledek navážeme.“


Dalším závodem, na kterém se soutěžní Fabia v modrých barvách liberecké firmy Entry Engineering měla původně představit, byla plánována legendární Barum Rally. Po jejím zrušení se ale další kolo kalendáře českého mistrovství přesouvá až na konec září do okolí Horažďovic, kde se premiérově odjede Invelt Rally Pačejov, jako dvoudenní podnik.

Komentáře
Reklama

Související články


Rally magazín 04/2022
18. května 2022 - 08:07   


Rally magazín 03/2022
27. dubna 2022 - 11:29   

Dominik Stříteský k vyloučení na Valašce
14. dubna 2022 - 15:21   

Úspěch Dominika Stříteského na Šumavě
15. května 2022 - 17:08   

Adam Březík: Plán pro Šumavu jsme splnili
12. května 2022 - 14:07   

Nejčtenější články
O čem se mluví?