I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Do Pačejova vyrazí sedm posádek Peugeot Rally Cupu

Mistrovství České republiky
Jan Koudelka
25. září 2020 - 09:28
547×
2 minuty čtení

I když je letošní ročník českého šampionátu SONAX MČR v rally zásadně ovlivněn celosvětovou pandemií, všechny doposud uspořádané závody měly velmi vysokou úroveň a početné jezdecké obsazení. Čtvrtý ročník Peugeot Rally Cupu zažívá dokonce nejsilnější sezónu ve své historii. Do nadcházející Invelt Rally Pačejov je přihlášeno sedm posádek, což jsou všechny vozy Peugeot 208 R2 ve startovní listině.

Po dvou odjetých závodech se do čela průběžného pořadí prosadil Dominik Stříteský. Ve třetí soutěži ho bude opět navigovat Ondřej Krajča, který na Valašské rally oslavil svůj stý start.

„Pro mě byl Pačejov většinou smolný, jel jsem ho už několikrát, ale cíl viděl jenom jednou. Doufám, že to s Dominikem zvládneme, ale čeká náš hodně náročný závod, hlavně kvůli změně počasí. Zatím to vypadá na déšť, takže musíme především udržet nervy na uzdě a dojet do cíle,“ komentuje nadcházející podnik Ondřej Krajča.


„Pačejov pojedu potřetí, některé erzety znám, některé jsou nové, ale myslím si, že největší roli tentokrát sehraje počasí. Jestli bude opravdu pršet, čeká nás pravděpodobně nejnáročnější letošní soutěž. Pro mě by bylo ideální, kdyby bylo mokro už na shakedownu, protože jsem s Peugeotem na vodě ještě nejel a potřeboval bych si to trochu osahat. V každém případě si myslím, že Pačejov oddělí zrno od plev,“ doplňuje Dominik Stříteský.
Dominik Brož měl v plánu původně pouze svojí domácí Bohemku, ale nakonec startoval i na Valašce a přihlášený je také do 41. ročníku Invelt Rally Pačejov.

„My to letos řešíme závod od závodu, ale když už to máme tak dobře rozjeté, pojedeme i Pačejov. A budu na tom podobně jako na předchozí soutěži, protože jsem v Pačejově nikdy nejel. Jen jednou jsme tady půjčovali auto. Navíc ještě nemám stoprocentně potvrzeného spolujezdce, protože Honza Bezemek pojede sám v historicích a Petr Těšínský je pryč, takže opět pojedu s novým navigátorem. Nicméně já mám rád výzvy,“ vysvětluje s úsměvem Dominik Brož.


Posádka Jiří Pohlídal a Jan Kubala zatím mírně zaostává za svými ambicemi, ale v průběžném pořadí se drží na třetím místě. Do Pačejova tedy odjíždí s velkým odhodláním.

„Doufám, že se nám bude dařit a přivezeme z Pačejova důležité body. Předpokládané mokro docela uvítám, na vodě bychom měli být konkurenceschopnější. Už se moc těším, hlavně, že se pojede. V téhle době si musíme užít každý závod a doufám, že to budou stejně napínavé souboje jako na Valašce,“ říká Jiří Pohlídal.


Jednačtyřicátý ročník Invelt Rally Pačejov odstartuje v neděli 27.9.2020 v Horažďovicích.

Komentáře
Reklama

Související články
Úspěch Dominika Stříteského na Šumavě
15. května 2022 - 17:08   

Adam Březík: Plán pro Šumavu jsme splnili
12. května 2022 - 14:07   Nejčtenější články
O čem se mluví?