I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Pech před Pačejovem na "Václava"

Mistrovství České republiky
Václav Pech Media
24. září 2020 - 21:08
419×
1 minuta čtení

Václav Pech jun. se v prostředí motorsportu pohyboval odmalička a není divu, že chtěl po vzoru svého otce také závodit. Václav senior byl ale k závodění syna velice zdrženlivý a juniorovi povoloval „jen“ rallyecross o víkendech. Nakonec však po naléhání syna a jeho okolí povolil jednu jedinou rallye nedaleko Plzně v Pačejově.

Tam Václav Pech jun. odstartoval v roce 1996 v otcově Škodě 1000 MB v kategorii historických závodních vozidel. Spolujezdce mu dělal kamarád Petr Uhel, a že to nebyla jejich jediná rallye, již dnes víme.

„Pamatuji si na to jakoby to bylo včera. Nic jsem pořádně za volantem neuměl a Petr vedle mě pouze tušil, co asi takový spolujezdec má dělat. Byla to divoká jízda, ale velice poučná. V jedné zatáčce jsem škrtl o zídku a zadní blatník se přimáčkl na kolo. Auto začalo zpomalovat a dovnitř se valit dým. Rozhodl jsem, že zastavíme a Petr rychle odtáhne blatník od kola. Chudák v zápalu boje poslechl doslova i přesto, že byl blatník třením o kolo rozpálený. V cíli rychlostky jsme víc ošetřovali Petrovi všechny prsty na rukou, než opravovali embéčko,“ vzpomíná na první start v Pačejově Pech jun.
Široká motoristická veřejnost netrpělivě očekává další díl Mistrovství České republiky v rallye, kterým bude o tomto víkendu rallye Pačejov. Letošní ročník se takto pořádá poprvé v historii soutěže a z velké části na zcela nových, pro posádky neznámých tratích.

Slavnostní představení posádek proběhne v sobotu večer na náměstí v Horažďovicích, odkud i odstartuje první vůz v neděli ráno. Posádky čeká 14 rychlostních zkoušek a trať dlouhá 436 km. Cíl závodu je naplánovaný na sváteční pondělní odpoledne. EuroOil team zve do Pačejova všechny fanoušky motorsportu.

Komentáře
Reklama

Související články
Pech s Uhlem vyhráli MČR mezi vinicemi
23. června 2021 - 21:05   

Pecha s Uhlem čeká domácí Šumava
05. května 2021 - 18:32   


Klatovští připravují přímé přenosy
04. května 2021 - 16:17