I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Posádka Jan Kopecký - Jan Hloušek slaví první společné vítězství v MČR

Mistrovství České republiky
Škoda Motorsport
28. září 2020 - 18:03
636×
2 minuty čtení

Seriál domácích automobilových soutěží pokračoval podnikem v okolí Horažďovic na Invelt Rally Pačejov. Předposlední díl Sonax Mistrovství ČR v rally 2020 představoval pro posádky soudobých i historických vozů výzvu v podobě velmi technických tratí, na kterých řada jezdců startovala poprvé v životě, nebo minimálně po velké časové pauze.

Kvalitně připravený rozpis zde proto hrál mimořádně důležitou roli, stejně jako i bezchybná volba pneumatik pro deštěm a blátemvodou pokryté tratě druhé etapy. Kopecký s Hlouškem zvládli všechny nástrahy a v cíli slavili jasné vítězství s náskokem více než jedné minuty. Stylem start-cíl vyhráli Jan Kopecký s Janem Hlouškem Invelt Rally Pačejov.

Své první společné vítězství na soutěži českého rally seriálu navíc tovární dvojice korunovala vysokým rozdílem času v podobě více než minutového náskoku. Na předchozích soutěžích se přitom posádky české špičky přetahovaly doslova o desetiny sekund.

„Vyplatila se nám naše dlouhodobá strategie v podobě špičkově připraveného a precizně naladěného auta. Vůz znovu fungoval na 100%, a to samé můžu říct o naší spolupráci se spolujezdcem Honzou Hlouškem. Na neznámých tratích jsem se mohl zcela spolehnout na jeho bezchybnou navigaci a skvěle připravený rozpis. Velký dík patří všem z týmu Škoda Motorsport,“ neskrýval nadšení Jan Kopecký, který prožívá premiérovou sezonu s Janem Hlouškem na sedadle spolujezdce a společně útočí na zisk českého rally primátu.


Zatímco Jan Kopecký sahá po sedmém českém titulu, Jan Hloušek tento pohár doma ještě nemá. Cestu za prvenstvím na letošním třetím podniku domácího šampionátu začala tovární posádka hned v neděli. Od rána výrazně ujížděla svým soupeřům a na konci prvního dne měla na druhé místo náskok 35,4 sekundy. Do druhé etapy tak Kopecký s Hlouškem mohli vyrazit s pohodlným náskokem. Navzdory tomu ale hned vranní sekci navyšovali na rychlostních zkouškách po vteřinách své vedení. Do cíle nakonec dorazili s náskokem 1:07,7 minuty na posádku Pech/Uhel.Rychlá jízda na limitu byla zároveň nejlepším testem soutěžního speciálu Škoda Fabia Rally2 evo, jehož tovární nasazení v soutěžích MČR pro tým Škoda Motorsport představuje důležitý zdroj sběru technických dat pro další vylepšení tohoto sportovně i komerčně úspěšného vozu.

„Gratuluji oběma Janům ke špičkovému výkonu, kterým dělají dobrou reklamu nejenom značce Škoda, ale celému rallysportu. Znovu se ukázalo, že automobilové soutěže jsou o dokonalé souhře jezdce a jeho navigátora a to nám dnes oba pánové předvedli ve velkém stylu. Osobně jsem navíc velmi rád, že naše posádka se mohla opět plně spolehnout na vůz Škoda Fabia Rally2 evo a perfektní podporu od celého týmu,“ komentuje výsledek vedoucí Škoda Motorsport Michal Hrabánek.


Nejenom on, ale všichni členové mladoboleslavské ekipy doufají, že české rallye mistrovství bude pokračovat na listopadové Rallye Šumava Klatovy, kde by měla vyvrcholit letošní dramatická zápletka v boji o český titul.Jan Kopecký s Janem Hlouškem jsou zatím – se ztrátou pouhých sedmi bodů - na průběžně druhém místě a cenné body se snaží získávat nejenom vítězstvími v soutěžích, ale i prvenstvími v jednotlivých etapách dvoudenních podniků.

Komentáře
Reklama

Související články

Sedmé vítězství Honzy Kopeckého na Šumavě
11. května 2022 - 08:52   

Rally magazín 04/2022
18. května 2022 - 08:07   

Úspěch Dominika Stříteského na Šumavě
15. května 2022 - 17:08   

Nejčtenější články
O čem se mluví?