I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Vsetínský sprint s novým partnerem a názvem

Rallysprint série
Tomáš Plachý
09. října 2020 - 10:27
714×
2 minuty čtení

Závěrečný podnik Liqui Moly Rallysprint Série a Poháru 2+ a předposlední závod Mistrovství ČR v rally historických automobilů se odjede pod názvem Rentor racing – Partr Rally Vsetín. Vsetínská soutěže, kterou pořádá Autoklub Vsetín – město v AČR, je naplánována na víkend 23. – 24. října 2020.

V dnešní koronavirovou pandemií ovlivněné době jsou finance pro pořadatele automobilové soutěže alfou a omegou. I proto vsetínští pořadatelé ještě na poslední chvíli mění oficiální název soutěže, kde se promítne nový partner závodu, společnost Rentor racing group.

„Jsem velmi rád, že se společností Rentor racing navážeme na loňskou spolupráci. Jedná se o v motoristickém sportu dlouhá léta působící společnost, která se z prostředí domácího a světového motokrosu postupně etabluje i na českých soutěžních tratích. Za její podporu jsme obzvláště v dnešní době moc rádi,“ raduje se ředitel soutěže Petr Gryger.


Vzhledem ke zrušení úvodních závodů sezóny lze očekávat, že na Rentor racing – Partr Rally Vsetín vyvrcholí letošní boj o titul v Poháru 2+, v rámci Rallysprint Série může o vývoji seriálu mnohé napovědět už víkendová Rally Morava ve Šternberku. Příjem přihlášek na vsetínský závod už je v plném proudu, uzávěrka je naplánována na půlnoc 18. října 2020. Aktuálně je přihlášeno už více než dvacet posádek, aktuálně nás nejvíce těší registrace bývalého vítěze a letošního polského vicemistra Grzegorze Grzyba, jenž osedlá speciál Škoda Fabia Rally2 evo.

Pořadatelé připravili na posádky šest rychlostních zkoušek na třech známých úsecích. S jedinou servisní zastávkou čeká na účastníky 61,34 měřených kilometrů.

„Vzhledem k aktuální situace budeme s napětím sledovat průběh Rally Morava i další připravovaná omezení Ministerstva zdravotnictví, ale věříme, že při splnění nutných hygienických opatření závod odjedeme. Samozřejmě budeme soutěžící a fanoušky o dalších detailech průběžně informovat,“ uzavírá Gryger.


Aktuálně jsou na oficiálních stránkách soutěže www.vsetinrally.cz zveřejněna zvláštní ustanovení a odkaz na oficiální přihlášku v licenčním systému AČR. Sledujte i naši facebookovou stránku Rally Vsetín.

Komentáře
Reklama

Související články
Předehra Kopné se odehraje na Rakové
27. dubna 2022 - 21:49   

Koukej, bude to oukej
09. září 2021 - 15:19   


Rally magazín 04/2022
18. května 2022 - 08:07   


Závěr sezóny bez vsetínského sprintu
15. října 2020 - 09:14   Nejčtenější články
O čem se mluví?