I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

V anketě Zlatý volant o nejlepšího jezdce hlasovalo 67 tisíc fanoušků

Ostatní (ČR)
Tereza Zajíčková
11. února 2021 - 20:28
664×
1 minuta čtení

Hlasování veřejnosti v anketě Zlatý volant o nejlepšího tuzemského automobilového a motocyklového jezdce sezony 2020 skončilo. Na 67 tisíc fanoušků se rozhodovalo mezi 49 sportovci. Hlasy veřejnosti mají váhu 50 procent, zbývajících 50 procent má ve svých rukou odborná porota sestavená z motoristických novinářů. Výsledky hlasování pořadatelé ankety zveřejní ve čtvrtek 18. února, a to v budově Autoklubu České republiky (AČR) v Praze. Aktuální epidemická situace a platná vládní opatření umožní velmi omezenou účast.

„Vyhlášení proto natočíme a reportáž zveřejníme na webových a facebookových stránkách ankety Zlatý volant,“ upřesnila Jana Svobodová, výkonná ředitelka pořádající marketingové agentury POZITIF.


Právě epidemie nemoci covid-19 ovlivnila podobu a rozsah 44. ročníku prestižní ankety. Organizátoři tak tentokrát předají jen čtyři ocenění. Vedle Zlatého volantu pro nejlepšího automobilového jezdce a Zlatých řídítek pro nejlepšího motocyklového jezdce obdrží někdejší pilot Formule 1 Robert Kubica ocenění Světová osobnost motoristického sportu. Na předání cen se dostaví osobně, čerstvě po absolvování čtyřiadvacetihodinového závodu v Daytoně za volantem prototypu LMP2. Druhou oceněnou osobností bude in memoriam legendární Břetislav Enge, za kterého převezme cenu jeho dcera Lucie. I ona se po vzoru svého otce věnuje motoristickému sportu.U fanoušků z řad veřejnosti s přehledem vyhráli v anketě jezdci, kteří se věnují dálkové rally. Mezi automobilisty nenašel konkurenci pilot kamionu Martin Macík, z motocyklistů nejvíce zaujaly výkony Martina Michka. Každý z nich získal více než třetinu on-line hlasů. Vítězství však nemají jisté, rozhodnou hlasy odborné poroty. Výsledky se dozvíme během vyhlášení ankety 18. ůnora.

Letošní ročník ankety Zlatý volant se uskuteční i díky podpoře nového hlavního partnera, kterým se stala síť čerpacích stanic Benzina ORLEN z mezinárodního koncernu ORLEN. Předávání cen se proto zhostí generální ředitel skupiny ORLEN Unipetrol Tomasz Wiatrak společně s prezidentem Autoklubu České republiky Janem Šťovíčkem a předsedou představenstva společnosti AUTODROM MOST a majitelem agentury POZITIF Josefem Zajíčkem.

Komentáře
Nejčtenější články
O čem se mluví?